Oddział niemowlęcy przepełniony. Lekarze apelują o szczepienia starszych dzieci

Autor: oprac. SzB • Źródło: Rynek Zdrowia/Radio Gdańsk24 listopada 2022 16:30

W gdańskim szpitalu brakuje miejsc dla najmłodszych pacjentów. Lekarze apelują  w związku z tym o szczepienia przeciw grypie. Szczepić można dzieci powyżej 6. miesiąca życia.

Oddział niemowlęcy przepełniony. Lekarze apelują o szczepienia starszych dzieci
W szpitalu brakuje miejsc dla najmłodszych pacjentów. Fot. Szpital Dziecięcy Polanki w Gdańsku/Facebook
  • W gdańskim szpitalu oddział niemowlęcy jest przepełniony. — Sytuacja jest bardzo dynamiczna, cały czas wypisywani są zdrowi pacjenci, a na ich miejsce przychodzą nowi — przyznaje w rozmowie z Radiem Gdańsk Jarosław Cejrowski, rzecznik placówki
  • Większość pacjentów w szpitalu to dzieci zakażone wirsuem RSV
  • W związku z tą sytuacją, lekarze apelują, żeby się szczepić przeciwko grypie

Brakuje miejsc dla najmłodszych "Sytuacja w szpitalu jest bardzo dynamiczna"

W Szpitalu Dziecięcym Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku brakuje miejsc dla najmłodszych pacjentów — informuje Radio Gdańsk. Łóżka w placówce są mocno obłożone (90 proc.), a oddział niemowlęcy jest przepełniony. 

— Sytuacja w szpitalu jest bardzo dynamiczna, cały czas wypisywani są zdrowi pacjenci, a na ich miejsce przychodzą nowi. Jeżeli jest taka sytuacja, że akurat brakuje nam wolnego łóżka, kierujemy rodziców do szpitala, w którym miejsce się znajdzie — mówi, w rozmowie z Radiem Gdańsk, Jarosław Cejrowski, rzecznik placówki. 

Większość pacjentów (konkretnie - 20 proc.) w szpitalu to dzieci zakażone wirsuem RSV. 

W związku z tą sytuacją, lekarze apelują, żeby się szczepić przeciwko grypie. Od 1 do 15 listopada zanotowano w naszym kraju łącznie ponad 213 tys. przypadków grypy i jej podejrzeń — informował Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH — Państwowego Instytutu Badawczego. 

Doktor Dagmara Kondracka-Dajnowicz, kierownik oddziału niemowlęcego,  radzi - cytowana przez Radio Gdańsk - że należy otoczyć specjalną ochroną niemowlęta w pierwszych miesiącach, ponieważ szczepionkę przeciw grypie może przyjąć dziecko powyżej szóstego miesiąca życia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum