Od 22 listopada Austria wprowadza całkowity lockdown

Autor: PAP • Źródło: PAP21 listopada 2021 20:25

Ogólnokrajowy lockdown w Austrii zostanie wprowadzony od poniedziałku 22 listopada. Ponadto od lutego 2022 r. szczepienie przeciw COVID-19 będzie w tym kraju obowiązkowe. Poinformował o tym kanclerz Alexander Schallenberg.

Od 22 listopada Austria wprowadza całkowity lockdown
Austria wprowadza całkowity lockdown i obowiązkowe szczepienia na COVID-19. Fot. AdobeStock
  • Kanclerz Alexander Schallenberg poinformował w piątek, że w najbliższy poniedziałek rozpocznie się ogólnokrajowy lockdown w Austrii 
  • Potrwa co najmniej do 12 grudnia i może zostać przedłużony
  • Dodatkowo zapowiedziano, że od lutego 2022 roku szczepienie przeciw Covid-19 będzie obowiązkowe

Całkowity lockdown w Austrii 

Szef rządu podkreślił podczas konferencji prasowej, że takie środki są konieczne, ponieważ "zbyt wielu wykazało niesolidarność" - informuje austriacki dziennik "Kronen Zeitung".

- To smutna, ale konieczna konsekwencja dramatycznego wzrostu liczby zakażeń w ostatnim czasie - oświadczyli Schallenberg, minister zdrowia Wolfgang Mueckstein oraz szef władz Tyrolu Guenther Platter i burmistrz Wiednia Michael Ludwig podczas wspólnej konferencji w Pertisau am Achensee w Tyrolu.

Kanclerz podkreślił, że podjęte na początku listopada ostrzejsze środki, np. ograniczenie dostępu do różnych miejsc publicznych dla osób, które nie są zaszczepione lub przeszły Covid-19 wcześniej niż pół roku temu, "zwiększyły chęć do szczepień, ale w niewystarczającym stopniu". Z powodu dramatycznej ilości zakażeń w wielu regionach o najmniejszym wskaźniku wyszczepienia oddziały OIOM są obłożone w maksymalnym stopniu.

Polecamy: Pielęgniarka zamiast lekarza dokończyła operację? Prokuratura zbada, co stało się na sali operacyjnej

Na L4 można zostać bez zasiłku chorobowego. Duża zmiana w przepisach

Na początek - 20 dni lockdownu. Ale zajęcia w szkołach stacjonarnie

Ogólnokrajowy lockdown będzie obowiązywać od północy z niedzieli na poniedziałek i początkowo ma potrwać 20 dni. Po upływie 10 dni zostanie przeprowadzona ocena skuteczności tego kroku. Oznacza to, że blokada początkowo potrwa co najmniej do 12 grudnia, a dla niezaszczepionych - także po 12 grudnia.

Zajęcia w szkołach nadal będą odbywać się stacjonarnie. W szkołach wszystkich poziomów noszenie maseczki w pomieszczeniach pozostaje obowiązkowe. Pracownikom biur zalecana jest praca z domu.

Zobacz też: Koronawirus. "Jakaś szatańska myśl przekonała ministra, by testować tylko osoby objawowe"

O obostrzeniach zdecydował sondaż? Kraska: wyborcy PiS i PO tak samo przeciwni restrykcjom

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum