• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Obowiązkowe szczepienia powyżej 60 roku życia, albo kara 100 euro co miesiąc. Nowe zasady w Grecji

Autor: PAP • Źródło: PAP30 listopada 2021 12:27

Obowiązkowe szczepienie przeciwko COVID-19 dla osób powyżej 60 roku życia, które nie otrzymały pierwszej dawki, albo srogie kary: co miesiąc grzywna w wysokości 100 euro. To nowe zasady, które we wtorek zapowiedział rząd Grecji.

Szczepienia w Grecji Fot. Shutterstock
  • Obowiązkowe szczepienie przeciwko COVID-19 dla osób powyżej 60 roku życia, które nie otrzymały pierwszej dawki, albo srogie kary
  • Osoby z tej grupy wiekowej, które nadal będą zwlekać ze szczepieniem, od połowy stycznia będą co miesiąc karane grzywną w wysokości 100 euro
  • W liczącym 11 mln mieszkańców kraju w pełni zaszczepione jest około 63 proc. populacji.

Obowiązkowe szczepienia, albo kara 100 euro co miesiąc. Nowe zasady w Grecji

Rząd Grecji zapowiedział we wtorek, że wprowadzi obowiązkowe szczepienia przeciw Covid-19 dla osób w wieku 60 lat i starszych, które nie otrzymały dotąd pierwszej dawki. Osoby z tej grupy wiekowej, które nadal będą zwlekać ze szczepieniem, od połowy stycznia będą co miesiąc karane grzywną w wysokości 100 euro.

- Koncentrujemy nasze wysiłki na ochronie naszych obywateli i z tego powodu szczepienie będzie od tej pory obowiązkowe  - przekazał premier Grecji Kyriakos Micotakis. Nie wyjaśnił, w jaki sposób rząd zamierza egzekwować nowy nakaz.

Średnia miesięczna emerytura w Grecji wynosi 730 euro.

Sprawdź: Nowe restrykcje od 30 listopada w Wlk. Brytanii. To przez wariant Omikron

Turystyczny raj Polaków kraj zaostrza zasady wjazdu. Paszport covidowy już nie wystarczy

W Grecji bez szczepienia zakaz wstępu do restauracji, kin czy muzeów

Grecja zmaga się z nowym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem. W liczącym 11 mln mieszkańców kraju w pełni zaszczepione jest około 63 proc. populacji. Z danych ministerstwa zdrowia wynika, że nie zaszczepiło się dotąd ok. 520 tys. osób w wieku 60 lat i starszych.

W listopadzie rząd wprowadził zakaz wstępu niezaszczepionych obywateli do publicznych pomieszczeń zamkniętych, takich jak restauracje, kina, muzea i siłownie, nawet jeśli przedstawią negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Czytaj również: Jest nowa ustawa covidowa. Co się zmieni od 1 grudnia? Lista obostrzeń

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum