• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Obowiązek szczepień na COVID-19 po 60. roku życia w kolejnym kraju

Autor: PAP • Źródło: PAP17 stycznia 2022 07:55

Mieszkańcy Grecji po 60. roku życia będą musieli zaszczepić się przeciw COVID-19. Mowa o prawie 300 tys. osób. W przeciwnym razie mogą otrzymać kary finansowe.

Obowiązek szczepień na COVID-19 po 60. roku życia w kolejnym kraju
Szczepienie przeciwko COVID-19, fot. Shutterstock
  • W nocy z niedzieli na poniedziałek weszła w życie w Grecji regulacja, która zobowiązuje osoby powyżej 60. roku życia do zaszczepienia się przeciw koronawirusowi
  • Ci, którzy tego nie zrobią, zapłacą grzywnę. Kara będzie wynosić 50 euro w styczniu, a od lutego 100 euro
  • Dodajmy, że obowiązek szczepień przeciwko COVID-19 dla osób powyżej 50 lat wprowadziły już Włochy. To jedne z najbardziej surowych przepisów o walce z koronawirusem 

Nawet 300 tys. osób do zaszczepienia

Według państwowej rozgłośni radiowej obowiązek szczepień dotyczy około 300 tys. Greków. Informację o niezaszczepionych będą przekazywane do urzędu skarbowego, który będzie pobierał grzywnę.

Rząd już w tej chwili uważa nowy przepis za sukces. Od momentu ogłoszenia projektu wprowadzenia sankcji około sześciu tygodni temu ponad 200 tys. greckich seniorów zdecydowało się na przyjęcie szczepionki, a odsetek szczepień w tej grupie wiekowej wzrósł do 90 procent.

Dla innych grup szczepienia wciąż dobrowolne

Szef greckiego rządu Kiriakos Mitsotakis wykluczył obowiązkowe szczepienia dla innych grup wiekowych.

Od początku pandemii w Grecji koronawirusem zakażonych zostało 1,65 mln osób i zarejestrowano ponad 21 tys. zgonów z powodu COVID-19.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum