• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Obok kościoła w Sopocie stanął mobilny punkt szczepień – szczepienie bez umawiania się

Autor: KG • Źródło: Rynek Zdrowia09 lipca 2021 17:15

Kontener mobilnego punktu szczepień przeciw Covid-19 stanął przy kościele św. Jerzego w Sopocie. Będzie działać do końca lipca w dni powszednie. Na szczepienie nie trzeba się umawiać.

Fot. Mariusz Szymański/NFZ/Twitter
  • Mobilny punkt szczepień stanął obok kościoła św. Jerzego w Sopocie – mogą się w nim zaszczepić przeciw Covid-19 zarówno sopocianie, jak i turyści
  • W mobilnym punkcie dostępne są jedno- i dwudawkowe szczepionki przeciw Covid-19
  • Punkt szczepień przy kościele św. Jerzego działa w dni powszednie w godz. 9-17, ale jeśli będzie duże zainteresowanie być może będzie pracował też w weekendy

Kościół św. Jerzego w Sopocie znajduje się przy ul. Kościuszki 1, tuż obok popularnego Monciaka, czyli ul. Bohaterów Monte Cassino = głównej promenady miasta.

Jak informuje Urząd Miasta Sopot, w punkcie mogą zaszczepić się przeciw Covid-19 wszyscy chętni. Nie ma konieczności wcześniejszej rejestracji, a w punkcie dostępne są zarówno szczepionki jednodawkowe, jak i dwudawkowe.

- W mobilnym punkcie można przyjąć pierwszą dawkę szczepionki lub drugą, bez względu na to, gdzie przyjęło się pierwszą - mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu.

Nagroda dla gminy - Sopot ma szanse na wygraną

Czarzyńska-Jachim do szczepienia się przeciw Covid-19 w Sopocie zachęca nie tylko turystów, ale także mieszkańców.

- (…) bowiem możemy wywalczyć milion złotych dla naszego miasta. Tyle jest do wygrania w rządowym konkursie dla gminy, w której zaszczepi się najwięcej mieszkańców. Mamy bardzo dużą szansę na wygraną, ale musimy się jeszcze zmobilizować, by zdobyć te pieniądze i przeznaczyć je potem na rzecz mieszkańców, na zakup nowoczesnej karetki czy na zajęcia dla najmłodszych - przekonuje.

Na razie mobilny punkt szczepień SPZOZ MSWiA działać będzie w dni powszednie w godz. 9.00-17.00. Jeżeli będzie duże zainteresowanie szczepieniami, możliwe jest również otwarcie tego punktu w weekendy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum