• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Niedzielski: od dziś telefony do niezaszczepionych. "Będzie wykonane blisko milion połączeń"

Autor: PAP • Źródło: PAP25 czerwca 2021 13:09

Blisko milion połączeń do niezaszczepionych planuje Ministerstwo Zdrowia. - Od dziś zaczynamy akcję dzwonienia do tych osób - powiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski.

  • Będą telefony do osób niezaszczepionych na COVID-19 w Polsce - ogłosił minister zdrowia
  • Jak szacuje Adam Niedzielski zostanie wykonanych blisko milion połączeń
  • Szef resortu zdrowia przypomina, że tylko szczepienie chroni przed hospitalizacją i ciężkim przebiegiem przy wariancie Delta

Będą dzwonić do niezaszczepionych

- Oceniam, że w tej chwili, jeśli nie będzie żadnej mutacji, która by zmieniła tę sytuację, to przewiduję, że dzieci we wrześniu wrócą normalnie do szkoły - powiedział również szef MZ.

- Od dziś zaczynamy akcję dzwonienia do tych osób, które się jeszcze nie zaszczepiły. Będzie wykonane blisko milion połączeń w najbliższym czasie, to oczywiście zajmie trochę czasu, ale tę akcję już zaczynamy. Więc proszę nie być zaskoczonym, jeśli te osoby, które nie są jeszcze zaszczepione, otrzymają telefon - przekazał Niedzielski w piątek na konferencji prasowej.

Podkreślił, że będzie to telefon z infolinii zarządzanej przez NFZ.

- Chcemy dotrzeć do tych, którzy jeszcze się nie zaszczepili, chcemy dać im możliwość. Nie będą musieli wykonać praktycznie żadnego kroku, tylko odpowiedzieć na pytanie, a już konsultant na infolinii umówi bezpośrednio takiego pacjenta - tłumaczył minister.

Loteria szczepionkowa. Rząd ogłosił szczegóły. Kto może wziąć udział i co jest do wygrania? LISTA NAGRÓD

Tylko szczepienie na COVID-19 chroni przed ciężkim przebiegiem choroby

Niedzielski wyraził nadzieję, że akcja szczepień doprowadzi do odporności populacyjnej.

- Ja przypominam, wszystkie wyniki badań mówią, że na przykład w kontekście wariantu Delta to właśnie szczepienie jest dobrze zabezpieczającym środkiem, bo ona chroni w ponad 90 procentach przed hospitalizacją i ciężkim przebiegiem, więc to są realne efekty - zaznaczył.

Czytaj więcej: Paszport covidowy. Jak pobrać Certyfikat COVID-19 i jakie kraje go uznają?

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum