• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Niedzielski: decyzja ws. szczepień młodzieży przeciw Covid-19 być może jeszcze dziś

Autor: Marzena Sygut • Źródło: Radio Plus, TVN24, Rynek Zdrowia12 maja 2021 12:04

Jesteśmy bardzo blisko podjęcia decyzji w sprawie objęcia szczepieniami przeciwko Covid-19 młodzieży w wieku 16-18 lat. Być może jeszcze dziś zakomunikujemy to z premierem Mateuszem Morawieckim – mówił minister Adam Niedzielski.

Niedzielski: decyzja ws. szczepień młodzieży przeciw Covid-19 być może jeszcze dziś
Minister A. Niedzielski zapowiada, że być może nawet dziś poznamy decyzję w sprawie szczepienia nastolatków. Fot: niedzielski:screen.png
  • Prawdopodobnie jeszcze dziś poznamy decyzję w sprawie szczepienia przeciwko Covid-19 nastolatków w wieku 16-18 lat
  • Rozważane jest wydanie zgody opiekuna prawnego na takie szczepienie 
  • Samo szczepienie będzie najprawdopodobniej możliwe do wykonania bez wymaganej obecności rodzica czy opiekuna

Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział w środę (12 maja) w Radiu Plus, że dziś można się spodziewać decyzji w sprawie szczepień przeciwko Covid-19 nastolatków w wieku 16-18 lat.

Szczepienie nastolatków za zgodą opiekunów, ale bez ich obecności

- Jesteśmy po konsultacjach z Radą Medyczną. Mamy tu oczywiste wsparcie ze strony charakterystyki produktu leczniczego, gdzie jest zawarta taka możliwość dopuszczenia szczepienia szesnastolatków - powiedział.

- Dziś rozmawiamy o tym z panem premierem. Rozważane są różne kwestie formalne związane ze szczepieniem nastolatków. Brane jest pod uwagę to, że w przypadku szczepień osób niepełnoletnich konieczna będzie zgoda ich opiekunów. Natomiast już samo szczepienie może być wykonane chyba bez obecności opiekuna - dodał.

- Rejestrację na szczepienia dla tej grupy też zakomunikujemy w najbliższym czasie - zaznaczył.

Komentujący na antenie TVN24 kwestie szczepienia nastolatków dr Mariusz Gujski, kierownik Zakładu Zdrowia Publicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, zaznaczył że takie decyzje są potrzebne. Jak podkreślił, w Stanach Zjednoczonych niezaszczepiona młodzież nie może uczestniczyć w zajęciach szkolnych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum