Nie zabraknie szczepionek przeciwgruźliczych dla niemowląt. Ponad 100 tys. dawek wkrótce...

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 09 maja 2019 12:30

Ciągłość szczepień niemowląt przeciw gruźlicy jest niezagrożona. Wyniki badań Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego Państwowego Zakładu Higieny są jednoznaczne, szczepionka BCG 10 spełnia wszelkie normy jakościowe. Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia dostaw - poinformował Biomed Lublin.

Nie zabraknie szczepionek przeciwgruźliczych dla niemowląt. Ponad 100 tys. dawek wkrótce...
Nie sprawdził się czarny scenariusz, zapowiadany w mediach i nie zabraknie szczepionek przeciwgruźliczych - uspokaja producent szczepionki. Fot. Shutterstock

- Na szczęście nie sprawdził się czarny scenariusz, zapowiadany w mediach i nie zabraknie szczepionek przeciwgruźliczych. Nasze wewnętrzne badania jakościowe zostały potwierdzone pozytywnym wynikiem Państwowego Zakładu Higieny i ponad 100 tysięcy dawek szczepionki trafi niezwłocznie do polskich obiorców. Szczepienia będą przebiegały bez zakłóceń - poinformował w komunikacie prasowym nadesłanym w czwartek (9 maja) Marcin Piróg, prezes Biomed Lublin.

Popyt na produkty lubelskiej spółki biotechnologicznej znacząco przekracza jej możliwości produkcyjne, stąd inwestycje zwiększające moce produkcyjne, które spółka ukończyła w zeszłym roku na liniach BCG i Distreptazy. 

- Mamy podstawy twierdzić, że problem jest rozwiązany. Po zażegnaniu kryzysu spółka wróci do konsekwentnej realizacji strategii rozwoju. Z ogłoszeniem pełnego powrotu do normalnej produkcji musimy jednak poczekać na osiągnięcie powtarzalności w osiąganiu pozytywnych wyników jakościowych - będzie to miało miejsce już na początku III kwartału br. - wyjaśnia Marcin Piróg.

Produkty Biomed Lublin są obecnie dostępne w sprzedaży w 26 krajach na 4 kontynentach. W ofercie spółki znajduje się w sumie ponad 50 produktów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum