Najpóźniej do 10 marca zaszczepimy wszystkich nauczycieli? Dworczyk: być może nawet wcześniej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 lutego 2021 09:14

Chciałbym, żebyśmy do 10 marca zaszczepili wszystkich nauczycieli - zadeklarował szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk. Zaś do końca marca ma trwać będzie szczepienie osób powyżej 70. roku życia.

Najpóźniej do 10 marca zaszczepimy wszystkich nauczycieli? Dworczyk: być może nawet wcześniej
Wszystkie szczepionki dla nauczycieli są zabezpieczone - zapewnił Michał Dworczyk. Fot. Twitter/Kancelaria Premiera

Dworczyk był pytany w RMF FM, do kiedy zostaną zaszczepieni nauczyciele, jeżeli takie tempo dostaw szczepionek jak obecnie się utrzyma.

- Chciałbym, żebyśmy nauczycieli zaszczepili do 10 marca najpóźniej. Być może to nastąpi wcześniej - odpowiedział i dodał, że chodzi o wszystkich nauczycieli.

- Od dzisiaj, od 8 rano zaczęły się zapisy wszystkich pozostałych nauczycieli - nie tylko tych, którzy prowadzili do tej pory naukę w trybie stacjonarnym, również nauczycieli akademiccy zapisują się od dzisiaj na szczepienia i również ci nauczyciele, którzy jeszcze półtora tygodnia temu nie mogli się zapisać, bo byli w wieku powyżej 60 lat. W ostatnich dniach zostały zmienione warunki używania szczepionki AstraZeneca, więc dzisiaj również zapisują się na szczepienia nauczycieli między 60. a 65. rokiem życia - przypomniał pełnomocnik rządu ds. programu szczepień.

Jak dodał, wszystkie szczepionki dla nauczycieli są zabezpieczone.

- Jeśli nie pojawią się żadne nieprzewidziane zdarzenia, to powinno nam się w tym czasie udać zaszczepić wszystkich nauczycieli - powiedział.

Pytany, kiedy zaszczepieni będą seniorzy, Dworczyk przypomniał, że obecnie szczepieni są seniorzy powyżej 70. roku życia.

- Grupa między 60. a 70. rokiem życia najprawdopodobniej zacznie być szczepiona w marcu, ale tutaj nie zapadły jeszcze ostateczne decyzje, bo też czekamy na potwierdzenie dostaw AstraZeneki do końca marca i w tym czasie, kiedy otrzymamy te potwierdzenie, czyli do końca tego tygodnia - takie mamy deklaracje - będziemy mogli odpowiedzialnie odpowiedzieć na pytanie, które pan sformułował, kiedy seniorzy powyżej 60. roku życia zaczną być szczepieni - powiedział.

Szef KPRM powiedział, że do końca marca trwać będzie szczepienie osób powyżej 70. roku życia. Szef KPRM potwórzył także wcześniejszą deklarację, że do końca pierwszego kwartału zaszczepionych ma zostać 3 mln osób.

- Jeśli chodzi o drugi kwartał, deklarację producentów - niestety na razie tylko mailowe i ustne - są o wiele większe, więc liczymy na przyspieszenie procesu szczepienia, ale nie podajemy żadnych szczegółów, ponieważ nie otrzymaliśmy żadnych dokumentów od producentów szczepionki - powiedział.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum