Na Warmii i Mazurach powstało centrum medycyny podróży z gabinetem szczepień. Jedyne takie w regionie

Autor: oprac. KK • Źródło: Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie14 stycznia 2023 16:27

Jedyne na Warmii i Mazurach Certyfikowane Centrum Medycyny Podróży dla Dzieci i Dorosłych z Gabinetem Szczepień to instytucja mieści się w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie. Oferuje szczepienia przeciw chorobom tropikalnym oraz inne szczepienia ochronne.

Na Warmii i Mazurach powstało centrum medycyny podróży z gabinetem szczepień. Jedyne takie w regionie
Lekarze: Sławomir Ogórek i Roman Wziątek. Fot. Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie
  • Jedyne na Warmii i Mazurach Certyfikowane Centrum Medycyny Podróży dla Dzieci i Dorosłych z Gabinetem Szczepień oferuje szczepienia przeciw chorobom tropikalnym oraz inne szczepienia ochronne
  • W placówce można zaszczepić się także przeciw COVID-19 i uzyskać zaświadczenie
  • Specjaliści z centrum udzielają również fachowych porad lekarskich przed wyjazdem do egzotycznych krajów

Centrum medycyny podróży oferuje szczepienia i nie tylko

Certyfikowane Centrum Medycyny Podróży dla Dzieci i Dorosłych z Gabinetem Szczepień w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie należy do Krajowej Sieci Certyfikowanych Centrów Medycyny Podróży pod patronatem Polskiego Towarzystwa Medycyny Morskiej, Tropikalnej i Podróży oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

W placówce dostępne są:

  • konsultacje specjalistyczne i porady lekarskie przed wyjazdem i po powrocie
  • porady specjalistyczne wraz z wydaniem zaświadczenia COVID-19
  • szczepienia ochronne przeciw takim chorobom jak: żółta febra (wraz z wydaniem tzw. żółtej książeczki WHO), wirusowe zapalenie wątroby typu A i B, dur brzuszny, błonica, tężec, krztusiec, kleszczowe zapalenie mózgu, japońskie zapalenie mózgu, cholera, wścieklizna i inne
  • profilaktyka przeciwbiegunkowa i przeciwmalaryczna
  • szczepienia ochronne wg kalendarza szczepień.

Wyspecjalizowana kadra to kolejny plus tej placówki

W Certyfikowanym Centrum Medycyny Podróży dla Dzieci i Dorosłych z Gabinetem Szczepień w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie porad udzielają: lek. Roman Wziątek i lek. Sławomir Ogórek, którzy legitymują się certyfikatami uprawniającymi do udzielania poradnictwa połączonego ze szczepieniami. Mają także wieloletnie doświadczenie w pracy lekarza rodzinnego i w zakresie szczepień. Szczepienia wykonują pielęgniarki także z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i dorosłymi oraz pełnymi uprawnieniami do wykonywania szczepień, także u dzieci.

Certyfikowane Centrum Medycyny Podróży dla Dzieci i Dorosłych z Gabinetem Szczepień mieści się przy Poradni Medycyny Rodzinnej w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie (ul. Żołnierska 18 a, pokój nr 29 – wejście od ul. Dworcowej).

Szczegółowe informacje i rejestracja na wizyty w dni robocze dostępne są w godz. 8-18 pod numerem telefonu 89 539 33 63 lub bezpośrednio w rejestracji Poradni Medycyny Rodzinnej.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum