• PARTNER SERWISUpartner serwisu

NIZP-PZH: ruszył europejski portal informacji o szczepieniach

Autor: KL, szczepienia.pzh.gov.pl/Rynek Zdrowia • • 26 kwietnia 2020 12:03

Komisja Europejska, Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób oraz Europejska Agencja Leków wspólnie uruchomiły europejski portal informacji o szczepieniach. Strona przedstawia dokładne, obiektywne i aktualne dane na temat szczepień i szczepionek i jest dostępna w 24 językach, w tym po polsku - podaje NIZP-PZH.

Na stronie znajduje się również lista wiarygodnych źródeł informacji na temat szczepień w różnych krajach, znalazł się tam również portal NIZP-PZH - Szczepieniainfo.

Europejski portal informacji o szczepieniach dostarcza aktualne dane na temat szczepionek i szczepień. Zawiera opis mechanizmów stosowanych w Unii Europejskiej (UE), które zapewniają, że dostępne szczepionki spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i skuteczności.

Strona to efekt przyjęcia w grudniu 2018 r. zalecenia Rady w sprawie ściślejszej współpracy w zakresie przeciwdziałania chorobom zwalczanym drogą szczepień. Treść strony tworzą eksperci w dziedzinie komunikacji i nauki, współpracujący ze wskazanymi organizacjami. Przed opublikowaniem końcowej wersji zawartości strony oraz wersji w różnych językach konsultowano się z przedstawicielami organizacji ds. zdrowia publicznego z państw UE oraz EOG.

Więcej: https://vaccination-info.eu/pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum