NIL: szczepionki przeciwko grypie dla dzieci lekarzy i lekarzy dentystów

Autor: NIL/Rynek Zdrowia • • 23 grudnia 2020 13:36

Jak poinformowała we wtorek (22 grudnia) Naczelna Izba Lekarska, dzięki rozmowom prowadzonym przez prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej, prof. Andrzeja Matyję z Ministerstwem Zdrowia, resort może rozdysponować dla dzieci lekarzy w wieku od 2 do 18 lat bezpłatną donosową szczepionkę przeciwko grypie w ilości 10 000 sztuk (dawek).

NIL: szczepionki przeciwko grypie dla dzieci lekarzy i lekarzy dentystów
Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

Szczepionkę można zamówić bezpośrednio do punktów szczepień, które będą przeprowadzały kwalifikacje i szczepiły dzieci i aby to zrobić należy przekazać wypełnioną listę dystrybucyjną podając w kolumnie „Ilość szczepionek” ilość sztuk (dawek) - na adres: m.andrejew@hipokrates.org najpóźniej do dnia 30 grudnia br.

Nie są wymagane żadne inne dokumenty, tylko wypełnienie listy z załącznika. Szczepionki przeznaczone są dla dzieci lekarzy i lekarzy dentystów. Podmiotem dostarczającym szczepionki i realizującym dystrybucję będzie Agencja Rezerw Materiałowych.

Jak informuje NRL termin ważności szczepionki wynosi standardowo 18 tygodni, a termin ważności dostarczanych partii upływa dopiero w 2 połowie marca.

Więcej: nil.org.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum