NFZ: we wtorek i środę konsultacje dla placówek zainteresowanych szczepieniem przeciw koronawirusowi

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 grudnia 2020 16:44

W związku z licznymi pytaniami wpływającymi do oddziałów wojewódzkich NFZ, specjalnie dla placówek medycznych, zainteresowanych realizacją szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, powstaną punkty konsultacyjne w oddziałach wojewódzkich Funduszu.

NFZ: we wtorek i środę konsultacje dla placówek zainteresowanych szczepieniem przeciw koronawirusowi
Konsultacje dla placówek zainteresowanych szczepieniem przeciw koronawirusowi. Fot. Shutterstock (zdj. ilustracyjne)

Rzeczniczka NFZ Sylwia Wądrzyk przekazała PAP w poniedziałek (7 grudnia), że podczas tzw. otwartych dni - w najbliższy wtorek i środę, od godz. 8.00 do 16.00, koordynatorzy ds. szczepień będą udzielać wszelkich informacji na temat zasad kwalifikacji do Narodowego Programu Szczepień przeciwko koronawirusowi.

Na przedstawicieli placówek medycznych, również tych, którzy nie mają umowy z NFZ, będą czekać koordynatorzy ds. szczepień, którzy przybliżą zasady przystąpienia do programu, wyjaśnią, jakie warunki należy spełnić, aby realizować szczepienia oraz przedstawią zasady finansowania programu.

Konsultacje - jak zapewnia Fundusz - będą odbywać się z zachowaniem środków ostrożności oraz zasad reżimu sanitarnego.

NFZ wskazuje ponadto, że przedstawiciele placówek medycznych mogą uzyskać szczegółowe informacje o programie dzwoniąc pod specjalnie uruchomione numery telefonów w każdym z szesnastu Oddziałów Wojewódzkich Funduszu. Linie telefoniczne czynne są codziennie od 8.00 do 18.00.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące naboru do Narodowego Programu Szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 zostały opublikowane na stronie internetowej NFZ.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum