NFZ: ważne zmiany dot. POZ w naborze do Narodowego Programu Szczepień

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 10 grudnia 2020 12:25

Po konsultacjach z placówkami Podstawowej Opieki Zdrowotnej wprowadzamy zmiany w ogłoszeniu o naborze do Narodowego Programu Szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 - informuje Centrala NFZ.

NFZ: ważne zmiany dot. POZ w naborze do Narodowego Programu Szczepień
Fot. Piotr Waniorek PTWP

Fundusz informuje, że doprecyzowuje wymagania organizacyjne naboru.

- Wymóg szczepień przez 5 dni w tygodniu nie będzie dotyczył placówek POZ. Także wskazanie zdolności do wykonania co najmniej 180 szczepień w tygodniu przez jeden zespół szczepiący nie będzie wymagane dla placówek POZ - podaje NFZ.

Zmiany w ogłoszeniu zostały wypracowane ze środowiskiem lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej, podczas konsultacji Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Korekta ma w jeszcze większym stopniu zachęcić placówki POZ do dołączenia do Narodowego Programu Szczepień - czytamy w komunikacie.

Pozostałe warunki i zasady naboru pozostają bez zmian. Formularze zgłoszeniowe do programu NFZ przyjmuje do piątku, 11 grudnia.

Czytaj aktualne ogłoszenie naboru do Narodowego Programu Szczepień

- Jeśli złożyłeś formularz i chcesz go skorygować, ze względu na zmianę ogłoszenia, wypełnij i złóż formularz ponownie - podkreśla Fundusz.

Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące naboru: Nabór do Narodowego Programu Szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2: O co pytają placówki medyczne? Aktualizacja

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum