NFZ: ruszyło 117 dodatkowych punktów, które zaszczepią osoby niesamodzielne w ich domach

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 18 lutego 2021 09:14

W całym kraju powstało 117 dodatkowych, wyjazdowych punktów szczepień - informuje Narodowy Fundusz Zdrowia. Mają pojechać do pacjentów, których stan zdrowia nie pozwala na samodzielne dotarcie do stacjonarnego punktu szczepień. To tzw. pacjenci leżący.

NFZ: ruszyło 117 dodatkowych punktów, które zaszczepią osoby niesamodzielne w ich domach
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Punkty wyjazdowe uzupełniły sieć punktów populacyjnych, które mają zespoły mobilne, gotowe do szczepienia pacjentów w miejscu zamieszkania. Punkty wyjazdowe nie będą zatem zastępować zespołów mobilnych z populacyjnych punktów, a wspierać ich pracę. Natomiast dla osób z niepełnosprawnościami lub wykluczonymi komunikacyjnie przygotowany jest transport samorządowy, organizowany przez władze lokalne.

Aby skorzystać z wyjazdowego punktu szczepień trzeba zadzwonić do swojej poradni POZ. Lekarze rodzinni lub pielęgniarki opieki długoterminowej najlepiej znają swoich pacjentów, dlatego najszybciej potwierdzą, że konkretna osoba z ich listy potrzebuje szczepienia w domu, ze względów zdrowotnych. Oznacza to, że na wizytę wyjazdowego punktu szczepień nie ma rejestracji przez internet lub telefonicznie, np. przez infolinię 989.

Więcej: nfz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum