MAK, NFZ/Rynek Zdrowia | 09-12-2020 16:17

NFZ przedłuża do 11 grudnia konsultacje ws. programu szczepień przeciwko SARS-CoV-2

W związku z dużym zainteresowaniem i licznymi pytaniami placówek medycznych dotyczącymi szczepień w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, Narodowy Fundusz Zdrowia wydłuża do piątku (11 grudnia) konsultacje w ramach Dni Otwartych w oddziałach wojewódzkich Funduszu - informuje NFZ.

FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

Fundusz podaje, że w czwartek (10 grudnia) od godz. 8.00 do 16.00 oraz w piątek (11 grudnia) od 8.00 do 18.00 koordynatorzy ds. szczepień będą udzielać wszelkich informacji na temat zasad kwalifikacji do Narodowego Programu Szczepień przeciwko koronawirusowi.

Na przedstawicieli placówek medycznych, również tych, którzy nie mają umowy z NFZ, będą czekać koordynatorzy ds. szczepień. NFZ informuje, że specjaliści:
• przybliżą zasady przystąpienia do Narodowego Programu Szczepień
• wyjaśnią, jakie warunki należy spełnić, aby realizować szczepienia
• przedstawią szczegóły finansowania programu.

- Konsultacje odbędą się z zachowaniem środków ostrożności i zasad reżimu sanitarnego - zaznacza NFZ.

Ponadto przedstawiciele placówek medycznych uzyskają szczegółowe informacje o programie, dzwoniąc pod specjalnie uruchomione numery telefonów w każdym z 16. Oddziałów Wojewódzkich Funduszu. Linie telefoniczne są czynne codziennie, w godzinach 8.00 - 18.00.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane podczas konsultacji pytania NFZ opublikował na stronie:
https://www.nfz.gov.pl/aktualnosci/aktualnosci-centrali/nabor-do-narodowego-programu-szczepien-przeciwko-wirusowi-sars-cov-2-o-co-pytaja-placowki-medyczne,7867.html