NFZ powołał zespół ds. organizacji szczepień personelu podmiotów leczniczych przeciw COVID-19

Autor: NFZ/Rynek Zdrowia • • 16 grudnia 2020 12:33

We wtorek (15 grudnia) Narodowy Fundusz Zdrowia publikował zarządzenie w sprawie powołania zespołu do spraw organizacji szczepień personelu podmiotów leczniczych przeciwko COVID-19.

NFZ powołał zespół ds. organizacji szczepień personelu podmiotów leczniczych przeciw COVID-19
Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Zespół jest organem pomocniczym prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, w skład którego wchodzą:
przewodniczący Zespołu - Dorota Olczyk, dyrektor Gabinetu Prezesa Funduszu;
zastępca przewodniczącego Zespołu - Magdalena Wojdowska, zastępca dyrektora Gabinetu Prezesa Funduszu;
sekretarz Zespołu - Aleksandra Copija, referent w Gabinecie Prezesa Funduszu;
członkowie Zespołu: Grzegorz Kubielas, naczelnik w Departamencie Świadczeń Opieki Zdrowotnej, Agnieszka Smyk, główny specjalista w Gabinecie Prezesa Funduszu.

Jak czytamy w zarządzeniu, w pracach zespołu mogą brać udział w charakterze doradcy lub eksperta osoby niebędące jego członkami, zaproszone przez przewodniczącego Zespołu lub przez zastępcę przewodniczącego Zespołu.

Zadaniem Zespołu jest w szczególności opracowanie organizacji szczepień personelu podmiotu leczniczego przeciwko COVID-19 we współpracy z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwem Zdrowia oraz Centrum e-Zdrowia, monitorowanie i nadzór nad utworzeniem punktów szczepień dla personelu podmiotu leczniczego przeciwko COVID-19 w województwach we współpracy z oddziałami wojewódzkimi Funduszu, udział w posiedzeniach oraz warsztatach organizowanych przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Zdrowia oraz Centrum e-Zdrowia.

Zadaniem zespołu jest też wsparcie merytoryczne dla koordynatorów do spraw szczepień przeciwko COVID-19 w oddziałach wojewódzkich Funduszu, analiza zabezpieczenia personelu medycznego w województwach oraz nadzór nad realizacją wyznaczonych zadań w oddziałach wojewódzkich Funduszu.

Więcej: nfz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum