• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Morawiecki: dopuścimy szczepienia dzieci poniżej 12 roku życia. Ale stawia warunek

Autor: PAP • Źródło: PAP14 lipca 2021 14:35

Mateusz Morawiecki mówił w środę, 14 lipca, o szczepieniu na COVID-12 najmłodszych dzieci. - Jeżeli będzie taka możliwość, to dopuścimy do szczepienia dzieci poniżej 12. roku życia - zadeklarował.

Mateusz Morawiecki i minister Marlena Maląg podczas pikniku w Kaliszu/ Fot. PAP/Tomasz Wojtasik
  • Mateusz Morawiecki mówił o szczepieniach w czasie konferencji towarzyszącej piknikowi "Rodzinny Kapitał Opiekuńczy" w Kaliszu
  • Podkreślał, iż jego pokolenie pamięta, że szczepienie dzieci to było "coś normalnego". Dzięki temu pozbyliśmy się takich chorób jak ospa prawdziwa, czy straszna choroba Heinego-Medina" - zaznaczył.
  • - Jeżeli będzie potwierdzenie przez wszystkie najważniejsze agencje lekowe, a w szczególności europejską, a więc także polską, że można szczepić dzieci poniżej 12. roku życia, to dopuścimy taką możliwość - zapowiedział szef rządu.

Morawiecki: jeśli będzie potwierdzenie (...) dopuścimy szczepienia dzieci poniżej 12 lat

W czasie konferencji towarzyszącej piknikowi "Rodzinny Kapitał Opiekuńczy", zorganizowanemu w wielkopolskim Kaliszu, premier zaznaczył, że COVID-19 to "wielka tragedia". Dodał, iż jego pokolenie, osób po 50-tym i 60-tym roku życia, pamięta, że szczepienie dzieci to było "coś normalnego". Dzięki temu pozbyliśmy się takich chorób jak ospa prawdziwa, jak kiedyś okrutna, straszna choroba Heinego-Medina" - zaznaczył.

- Jeżeli będzie potwierdzenie przez wszystkie najważniejsze agencje lekowe, a w szczególności europejską, a więc także polską, że można szczepić dzieci poniżej 12. roku życia, to dopuścimy taką możliwość. Jest to dobrowolne szczepienie, po to, żeby przerwać ten łańcuch zakażeń, żeby nie było czwartej fali - powiedział szef rządu.

Mówiąc o szczepieniach premier powiedział, że to osiągnięcie medycyny, które "zmieniło nasze życie na lepsze".

- Przecież ogromna większość matek, ojców się z tym zgodzi - powiedział Morawiecki.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum