Minister zdrowia: punkty szczepień przeciwko COVID-19 są już w ponad 96 proc. gmin

Autor: MAK, PAP/Rynek Zdrowia • • 23 grudnia 2020 17:27

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski poinformował w środę (23 grudnia) na Twitterze, że punkty szczepień przeciwko COVID-19 są już zapewnione w 96,2 proc. gmin w Polsce.

Minister zdrowia: punkty szczepień przeciwko COVID-19 są już w ponad 96 proc. gmin
Szczepienia przeciw COVID-19 ruszą w Polsce 27 grudnia; FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

„Na dziś mamy już zabezpieczonych punktami szczepień 96,2% gmin i 98,5% populacji. To wynik dodatkowego naboru przez Centralę NFZ” - napisał minister zdrowia.

„Przed nami konieczność zapewnienia możliwości szczepienia dla zaledwie 94 gmin (na 2477)” - dodał Adam Niedzielski.

Przypomnijmy, że pierwszy nabór placówek trwał między 4 a 11 grudnia i odbywał się centralnie. Drugi etap naboru podmiotów leczniczych szczepiących przeciw COVID-19 ruszył 18 grudnia, formularze zgłoszeniowe przyjmowano w oddziałach NFZ do 22 grudnia.

Za każde szczepienie placówka otrzyma z NFZ od 61,24 zł do 95,70 zł w zależności m.in. od miejsca wykonania szczepienia (punkt szczepień, dojazd do pacjenta), zaangażowania transportu medycznego. Środki na szczepienia pochodzić będą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Szczepienia mają być dobrowolne i darmowe. Przed szczepieniem populacyjnym w pierwszej kolejności w tzw. szpitalach węzłowych szczepione będą m.in. osoby pracujące w ochronie zdrowia, nie tylko personel medyczny, ale także pomocniczy i administracyjny. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum