×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Minister zdrowia: przedstawimy Komisji Europejskiej twarde stanowisko w sprawie kontraktów szczepionkowych

Autor: • Źródło: PAP10 marca 2023 16:01

Przedstawimy Komisji Europejskiej twarde stanowisko wyrażające brak zgody na dalszą realizację kontraktów szczepionkowych na obecnych warunkach – przekazał w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister zdrowia: przedstawimy Komisji Europejskiej twarde stanowisko w sprawie kontraktów szczepionkowych
Minister zdrowia: przedstawimy Komisji Europejskiej twarde stanowisko w sprawie kontraktów szczepionkowych Fot. PAP/Zbigniew Meissner

 

MZ: przedstawimy Komisji Europejskiej twarde stanowisko w sprawie kontraktów szczepionkowych

Szef resortu zdrowia w piątek na Twitterze przekazał, że z ministrami zdrowia Bułgarii, Litwy, Łotwy, Chorwacji, Słowenii i Węgier ustalone zostało wspólne stanowisko w sprawie kontraktów szczepionkowych.

- Przedstawimy Komisji Europejskiej twarde stanowisko wyrażające brak zgody na dalszą realizację kontraktów szczepionkowych na obecnych warunkach - zaznaczył Niedzielski.

Minister dodał, że szefowie resortów zdrowia oczekują od KE pilnej renegocjacji umów.

Pod koniec stycznia PAP zapytała szefa MZ o to, na jakim etapie są rozmowy w sprawie dostaw preparatów - ewentualne modyfikacje wielkości dostaw i odstąpienie od część płatności.

= Jeśli chodzi o firmy Moderna i Pfizer, mamy do czynienia z dwoma kompletnie różnymi światami. Jest świat zrozumienia dla sytuacji Polski w związku z pomocą walczącej Ukrainie i zrozumienia zmieniającej się sytuacji pandemicznej i jest inny świat - stwierdził wtedy minister Niedzielski.

- Z jednej strony mamy firmę Moderna, która wykazała się otwartością, zrozumieniem sytuacji Polski i elastycznym podejściem do kontraktu. Z drugiej mamy firmę Pfizer, która okazuje pewnego rodzaju arogancję, niezrozumienie sytuacji geopolitycznej i covidowej, a także brak dobrej woli - ocenił szef MZ.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum