Minister zdrowia: potrzebny jest nowy impuls komunikacyjny na temat szczepień

Autor: • Źródło: PAP21 września 2022 14:16

- Potrzebny jest nowy impuls komunikacyjny na temat szczepień przeciwko koronawirusowi - powiedział w środę, 21 września, w Ciechocinku minister zdrowia Adam Niedzielski. Zapowiedział też nową kampanię na ten temat skierowaną do osób niezdecydowanych.

Minister zdrowia: potrzebny jest nowy impuls komunikacyjny na temat szczepień
Minister Niedzielski: potrzebny jest nowy impuls komunikacyjny na temat szczepień. Fot. Shutterstock
  • W piątek, 16 września, uruchomiona została dla osób powyżej 12. roku życia możliwość zapisu na czwartą dawkę szczepionki przeciw COVID-19
  • - Mamy w tej chwili mniej więcej 150 tys. osób zapisanych i około 34 tys. wykonanych szczepień - przekazał Adam Niedzielski, szef MZ. Dodał, że skala wykonanych szczepień jest "absolutnie niesatysfakcjonująca"
  • Niedzielski przyznał, że należy zrobić więcej w sprawie przekonania społeczeństwa do szczepień. - Mamy poczucie, że tu jest potrzebny nowy impuls komunikacyjny - dodał
  • W najbliższy piątek - 23 września - przedstawiona ma zostać nowa kampania na temat szczepień

Niedzielski o skali szczepień czwartą dawką: Z mojego punktu widzenia jest to absolutnie niesatysfakcjonujące

Szef MZ Adam Niedzielski pytany był przez dziennikarzy w Ciechocinku m.in. o to, ile osób zaszczepiło się czwartą dawką szczepionki przeciw COVID-19 i czy jest zadowolony z wyniku.

- Od piątku uruchomiliśmy możliwość zapisu na tą czwartą dawkę, czyli drugi booster, ale mówię tu już o preparacie, który uwzględnia najnowszą wersję koronawirusa, czyli ta omikronową. To jest szczepionka, która zawiera również antygen dla wersji BA1 i tutaj rozpoczęliśmy zapisy. Mamy w tej chwili mniej więcej 150 tys. osób zapisanych i około 34 tys. wykonanych szczepień - przekazał szef MZ.

Niedzielski ocenił też skalę wykonanych szczepień.

- Z mojego punktu widzenia jest to absolutnie niesatysfakcjonujące. Ja przypomnę, że trzy dawki przyjęło blisko 12 mln osób i to jest ta liczba, te osoby, które chcemy przekonać do tego, żeby kontynuowały szczepienie, żeby zapewnić sobie bezpieczeństwo - dodał.

Przedstawiona zostanie nowa kampania na temat szczepień

Przyznał, że należy zrobić więcej w sprawie przekonania społeczeństwa do szczepień. - Mamy poczucie, że tu jest potrzebny nowy impuls komunikacyjny - ocenił.

Minister zdrowia zapowiedział jednocześnie, że w piątek przedstawiona będzie nowa kampania na temat szczepień.

- I to nie jest taka kampania zbudowana ad hoc tylko jest to kampania, która wynika z ostatnich kilku miesięcy, kiedy były prowadzone badania na grupach focusowych właśnie wśród osób, które mają wątpliwości, które wahają się i do nich będziemy chcieli skierować i kampanię, ale tez taki bardzo rzeczowe, profesjonalne obiektywne rozwiązanie w postaci odpowiedzi na wszelkie pytania, które budzą wątpliwości. Będzie specjalny serwis - sprecyzował.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum