Minister zdrowia komentuje słowa kurator oświaty: potępiam takie oznaki braku rozumu

Autor: oprac. MP • Źródło: Radio ZET/Rynek Zdrowia07 stycznia 2022 14:02

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak o szczepienia, w kontekście obowiązku szczepień dla nauczycieli, nazywała "eksperymentem". - Potępiam wszystkie takie oznaki braku rozumu i apeluję, żeby mieć pewnego rodzaju wstrzemięźliwość - skomentował jej słowa Adam Niedzielski.

Minister zdrowia komentuje słowa kurator oświaty: potępiam takie oznaki braku rozumu
Adam Niedzielski skomentował słowa małopolskiej kurator oświaty, przeciwniczki szczepień Fot. PAP/Albert Zawada
  • Minister zdrowia Adam Niedzielski w piątek, 7 stycznia, zaszczepił się 3. dawką szczepionki przeciw COVID-19
  • Po szczepieniu szef resortu zdrowia był pytany o komentarz do głośnych słów małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak
  • - Konsekwencje tego eksperymentu nie są do końca stwierdzone - podkreślała kurator w rozmowie z Radiem ZET
  • - Od czasu do czasu znajduje się osoba, jeśli można tak powiedzieć oświecona - skomentował szef resortu zdrowia

Kurator oświaty przeciwko obowiązku szczepień dla nauczycieli

- Absolutnie nie zgadzam się z pomysłem, by kogokolwiek do czegokolwiek przymuszać - mówiła w piątek, 7 stycznia, goszcząca w Radiu ZET małopolska kurator oświaty Barbara Nowak pytana o ewentualny obowiązek szczepień przeciw COVID-19 wśród nauczycieli. 

- Uważam, że człowiek dorosły i wolny musi sam odpowiedzialnie wybierać i nie wolno go do tego zmuszać. Jestem absolutnie przeciwna. Konsekwencje tego eksperymentu nie są do końca stwierdzone - podkreśliła.

O słowa kurator pytany był w piątek, 7 stycznia, minister zdrowia Adam Niedzielski, który chwilę wcześniej przyjął trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID-19 i na konferencji prasowej zachęcał do szczepień.

"Od czasu do czasu znajduje się osoba oświecona"

- O takich wybrykach słyszymy systematycznie, że od czasu do czasu znajduje się osoba, jeśli można tak powiedzieć oświecona, która uważa, że potrafi  swoim nikłym autorytetem przeciwstawić się całemu światu nauki. Niestety, to są oczywiście kolejne wpadki, kolejne, że tak powiem niefortunne wypowiedzi - odpowiedział pytany minister.

- Rzeczywistość jest bowiem taka, że nie jest to żaden eksperyment. W tej chwili żyjemy w takiej rzeczywistości, gdzie nie opieramy się tylko i wyłącznie na deklaracjach producentów, którzy przeprowadzili wstępne badania, a opieramy się już na rzeczywistych obserwacjach. Widzimy, że szczepienie 60-krotnie - to są dane z Polski - chroni przed zgonem w stosunku do osób niezaszczepionych - tłumaczył. 

Kurator oświaty przeciwko szczepień. "Potępiam takie oznaki braku rozumu"

- Potępiam wszystkie takie oznaki braku rozumu i apeluję, żeby mieć pewnego rodzaju wstrzemięźliwość. Bo jeżeli ktoś chce się popisać, ktoś chce zaistnieć medialnie, bo to zawsze przyciąga uwagę, to powinien sobie jednocześnie zdawać sprawę, że bierze na siebie ogromną odpowiedzialność - powiedział Adam Niedzielski.

- Każda osoba, która ze względu na taką wypowiedź zwątpi, zrezygnuje ze zaszczepienia, to jest to osoba, której życie i zdrowie właśnie obciąża odpowiedzialność tych tzw. autorytetów, które do tego namawiają - podkreślił.

Minister przyznał, że pani kurator powinna ponieść konsekwencje i że takie osoby nie powinny ponosić odpowiedzialności za edukację. 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum