Rynek Zdrowia | 23-04-2021 13:20

Minister Błaszczak zaszczepił się szczepionką AstraZeneca

Dziś przyjąłem pierwszą dawkę szczepionki AstraZeneca - poinformował Mariusz Błaszczak, szef Ministerstwa Obrony Narodowej.

Szef MON podczas szczepienia pierwszą dawką szczepionki AstraZeneca. Fot. Mariusz Błaszczak/Twitter

''Dzięki szczepionce przeciw #koronawirus możemy szybciej wrócić do normalności. Dziś przyjąłem pierwszą dawkę szczepionki AstraZeneca. Tylko od nas zależy, jak szybko pokonamy epidemię. Zachęcam wszystkich do udziału w programie szczepień!'' - podał w piątek (23 kwietnia) na swoim koncie na Twitterze Błaszczak. 

 Szczepienia żołnierzy Wojska Polskiego przeciwko COVID-19 rozpoczęły się  25 marca br. w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie. Wojsko Polskie szczepione jest preparatem AstraZeneca. W połowie kwietnia raportowano, że pierwszą dawkę szczepionki przyjęło już ponad 53 tys. żołnierzy.

Z raportu szczepień przeciwko Covid na piątek, 23 kwietnia wynika, że w Polsce wykonano 9 806 966 szczepień. Pierwszą dawką wykonano 7 311 128 szczepień. W pełni zaszczepionych jest 2 495 838 osób (zaszczepieni preparatem J&J oraz 2 dawką innych preparatów).

W piątek prezydent Andrzej Duda poinformował na swoim Twitterze, że zarejestrował się na szczepienie przeciw Covid. Nie podał jaką szczepionką i kiedy się zaszczepi. We wtorek (20 kwietnia) premier Mateusz Morawiecki podał, że on i jego żona Iwona zostaną zaszczepieni preparatem AstraZeneca.