• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Mazowieckie: samorząd województwa dofinansuje szczepienia przeciwko meningokokom

Autor: RDC/Rynek Zdrowia • • 17 lutego 2020 10:28

Samorząd Mazowsza jeszcze w tym roku wprowadzi program profilaktyczny w postaci szczepień przeciwko meningokokom dla dzieci. Na ten cel z budżetu województwa przeznaczono 3 mln zł. Dzięki tej kwocie możliwe będzie zapewnienie finansowania w ciągu trzech lat.

Szczepienia przeciwko meningokokom zalecało Ministerstwo Zdrowia, ale nie refundował ich NFZ Fot. Fotolia

Szczepienia przeciwko meningokokom zalecało Ministerstwo Zdrowia, ale nie refundował ich NFZ. O wprowadzenie programu ich finansowania zabiegali radni z komisji zdrowia i kultury fizycznej Sejmiku Województwa Mazowieckiego - informuje Radio dla Ciebie.

Obecnie program jest w fazie opracowywania. Wejdzie w życie po uzyskaniu pozytywnej opinii prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Najprawdopodobniej stanie się to w drugiej połowie 2020 r.

W Mazowieckiem współczynnik zachorowań na inwazyjną chorobę meningokokową (IChM) wśród dzieci do pierwszego roku życia jest niemal dwukrotnie wyższy niż w Polsce. WHO alarmuje, że w krajach, w których występuje wysoka zapadalność na IChM, konieczne jest wprowadzenie powszechnych programów szczepień przeciwko meningokokom.

Więcej: rdc.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum