• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Masz powyżej 50 lat i się zaszczepiłeś? Spodziewaj się SMS-a z ministerstwa zdrowia

Autor: oprac. PG • Źródło: PAP25 listopada 2021 10:32

"UWAGA: Krótsze odstępy między dawkami szczepionki COVID w Twojej grupie wiekowej. Już dziś zapisz się na dawkę przypominającą. Więcej na stronie szczepimysie" - takiego SMS-a od czwartku - 25 listopada do soboty otrzymają 3 mln osób.

SMS z MZ ws. szczepień dostanie 3 mln Polaków. Foto: PAP/Marcin Bielecki
  • Resort zdrowia dopuścił u osób powyżej 50 lat szczepienie dawką przypominająca po pięciu miesiącach od zakończenia szczepień podstawowych.
  • Taką rekomendację wydała Rada Medyczna.
  • Teraz Ministerstwo Zdrowia wyśle do 3 mln Polaków SMS z informacją o możliwości szybszego zaszczepienia się trzecią dawką 

"UWAGA: Krótsze odstępy między dawkami szczepionki COVID w Twojej grupie wiekowej. Już dziś zapisz się na dawkę przypominającą. Więcej na stronie szczepimysie" - takiego SMS-a od czwartku do soboty otrzymają 3 mln osób.

Wszystkim tym osobom minął już pięciomiesięczny okres od pełnego zaszczepienia jedną dawką (Johnson & Johnson) lub dwoma dawkami (Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca) przeciw COVID-19 i wszystkie te osoby mają już wystawione e-skierowania na szczepienie przypominające. Oznacza to, że już mogą zaszczepić się drugą bądź trzecią dawką.

"UWAGA: Krótsze odstępy miedzy dawkami szczepionki COVID w Twojej grupie wiekowej. Już (data) zapisz się na dawkę przypominającą. Więcej na stronie szczepimysie" - taką z kolei wiadomość SMS otrzymają wszyscy ci, którym okres pięciu miesięcy od pełnego zaszczepienia jeszcze nie minął.

Ministerstwo Zdrowia w wiadomości tekstowej wskaże dokładną datę, od kiedy osoba 50 plus będzie mogła skorzystać z dawki przypominającej.

W ubiegłym tygodniu Ministerstwo Zdrowia wysłało 15,5 mln SMS-ów do wszystkich w pełni zaszczepionych z informacją o możliwości i terminie przyjęcia dawki przypominającej. 

Prof. Marczyńska: możliwy krótszy odstęp między drugą a trzecią dawką

Dlaczego minister nie chce restrykcji? "Ich wprowadzenie w ubiegłym roku nie zahamowało hospitalizacji"

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum