×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

MZ: trwają prace nad rozszerzeniem profilaktyki RS

Autor: MZ/Rynek Zdrowia31 stycznia 2018 13:44

Ministerstwo Zdrowia odniosło się do artykułu opublikowanego w Gazecie Wyborczej zatytułowanego "Wcześniaki bez pomocy. Bo to zbytnio obciąży budżet". Zgodnie z oświadczeniem resortu nie jest prawdą, że konsekwentnie odmawia on refundacji leku dla starszych wcześniaków.

MZ: trwają prace nad rozszerzeniem profilaktyki RS
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak czytamy na stronach MZ, obecnie resort rozpatruje wniosek o objęcie refundacją leku Synagis (Palivizumabum) w ramach programu lekowego: "Profilaktyka zakażeń wirusem RS (ICD-10  P 07.2, P 27.1)". Dotyczy on rozszerzenia dostępu do tego programu dla dzieci urodzonych od 28. do 32. tygodnia ciąży.

Wniosek został negatywnie oceniony przez AOTMiT. Jako powód takiej oceny podano m.in., że analiza kliniczna nie dostarcza jednoznacznych wyników dotyczących skuteczności klinicznej w populacji wcześniaków urodzonych między 28. a 32. tygodniem ciąży.

Jednocześnie prezes Agencji podkreślił, że ze względu na niezaspokojone potrzeby wcześniaków między 28. a 32. tygodniem ciąży w zakresie profilaktyki przeciw wirusowi RS - w sytuacji zapewnienia przez wnioskodawcę efektywności kosztowej - przychyla się do objęcia refundacją produktu leczniczego Synagis.

Odbyły się także negocjacje cenowe między Komisją Ekonomiczną a wnioskodawcą. Minister zdrowia nie podjął jeszcze decyzji w tej sprawie. Przekazał także wnioskodawcy, aby ten przedstawił kolejną ofertę cenową, która będzie uwzględniała warunek efektywności kosztowej.

Więcej: www.mz.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum