MZ: szczepionek przeciwko koronawirusowi wystarczy dla wszystkich obywateli

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 listopada 2020 15:01

Liczba szczepień zakontraktowanych przez Polskę za pośrednictwem europejskiego mechanizmu zakupowego zapewnia możliwość zaszczepienia każdemu obywatelowi - zapewnił w poniedziałek (30 listopada) szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

MZ: szczepionek przeciwko koronawirusowi wystarczy dla wszystkich obywateli
FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

Niedzielski pytany był o to, czy szczepienia na koronawirusa będę refundowane dla wszystkich. Zapowiedział, że szczegóły na ten temat zostaną przedstawione na kolejnym briefingu z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego.

- Chcę zapewnić państwa, że liczba szczepień zakontraktowanych przez Polskę za pośrednictwem europejskiego mechanizmu zakupowego zapewnia możliwość zaszczepienia każdemu obywatelowi - zapewnił.

Niedzielski pytany był też o to, kto jest administratorem danych osobowych przesyłanych przez aplikację PulsoCare do przekazywania i monitoringu danych pacjentów w ramach program Domowej Opieki Medycznej. - Operatorem jest PZU Zdrowie - poinformował. - Dane są w naszym rejestrze, oni (PZU Zdrowie - PAP) są operatorem - dodał.

Szef resortu zdrowia pytany był też o to, czy wszyscy Polacy będą objęci badaniami na obecność koronawirusa. -  Lekarz rodzinny będzie, jak zwykle zresztą tym gatekeeperem, czyli będzie osobą, która pilnuje racjonalności systemu - odpowiedział.

- Będą na pewno przypadki, że nie każda osoba dostanie (skierowania na wykonanie testu,  jeśli będzie niepotrzebny i lekarz tak uzna - dodał szef resortu zdrowia.

Szymon Zdziebłowski (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum