MZ: rozporządzenie ws. rodzajów, zakresu i wzorów dokumentacji medycznej w szczepieniach

Autor: RCL/Rynek Zdrowia • • 23 grudnia 2020 13:41

We wtorek (22 grudnia) Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie rodzajów, zakresu i wzorów dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania.

Jak wyjaśnia projektodawca rozporządzenia, nowelizacja wynika z konieczności dostosowania obowiązujących przepisów regulujących kwestie związane z dokumentacją medyczną, do przyjętego przez rząd Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19. Zakresem tej dokumentacji planuje się objęcie skierowania na szczepienie przeciwko COVID-19 i Karty Szczepień.

Rozporządzenie określa skierowanie na szczepienie przeciwko COVID-19 oraz Kartę Szczepień jako nowe rodzaje dokumentacji medycznej z jednoczesnym uwzględnieniem zakresu zawieranych przez ten dokument informacji.

Skierowanie na szczepienie przeciwko COVID-19 oraz Karta Szczepień stanowić będą kolejny rodzaj elektronicznej dokumentacji medycznej, obok istniejących już m. in. e-recept i e-skierowań, stanowiący istotny krok w digitalizacji dokumentacji medycznej, umożliwiając pacjentom m.in. pozyskiwanie zaświadczeń o wykonanych szczepieniach za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta.

Więcej: legislacja.rcl.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum