• PARTNER SERWISUpartner serwisu

MZ: przed szczepieniem dla 16- i 17-latków potrzebna zgoda rodziców

Autor: PAP • Źródło: PAP/Rynek Zdrowia16 maja 2021 19:00

Minister zdrowia Adam Niedzielski we wpisie na Twitterze przypomniał, że od poniedziałku rusza rejestracja na szczepienia dla 16 i 17-latków. Można pobrać kwestionariusz zgody rodziców.

MZ: przed szczepieniem dla 16- i 17-latków potrzebna zgoda rodziców
Rusza rejestracja na szczepienia dla 16 i 17-latków. Fot. Shutterstock
  • Ministerstwo Zdrowia zachęca niepełnoletnich nastolatków do wcześniejszego pobrania kwestionariusza i podpisania go przez opiekuna ustawowego
  • Jeśli osoba niepełnoletnia nie ma wydrukowanego kwestionariusza, musi przyjść z opiekunem prawnym, który wyraża zgodę na szczepienie
  • Wersja kwestionariusza dla osób niepełnoletnich zawiera uzupełnienie o taką zgodę, dlatego można go wypełnić jeszcze w domu, z rodzicami

Już w niedzielę 16 i 17-latkowie mogą wspólnie z rodzicami wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem przeciw COVID-19.

Minister zaprasza nastolatków na szczepienia

Do wpisu na oficjalnym koncie MZ załączono kwestionariusz do pobrania. Dostępny jest także na rządowej stronie gov.pl.

"Dziś udostępniamy kwestionariusz dla 16 i 17-latków, a od jutra będzie można zarejestrować się na szczepienie" - przypomniał w kolejnym wpisie na Twitterze minister zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia zachęca do wcześniejszego pobrania formularza i podpisania go przez opiekuna ustawowego. Wersja kwestionariusza dla osób niepełnoletnich zawiera uzupełnienie o taką zgodę.

Kwestionariusz można wypełnić w punkcie szczepień, ale...

Jeśli ktoś nie będzie miał wydrukowanego formularza ze sobą, wypełni go w punkcie szczepień, ale wówczas osoba niepełnoletnia musi przyjść z opiekunem prawnym, który wyraża zgodę na szczepienie.

E-skierowanie na szczepienie otrzymują osoby niepełnoletnie, które ukończą 16 lat w 2021 roku i starsze. Jak zapowiedział resort zdrowia e-skierowania są wystawiane po fakcie ukończenia 16 lat, w odstępach tygodniowych.

Na szczepienie można rejestrować się telefonicznie pod numerem całodobowej infolinii 989, wysyłając SMS-a na numer 880-333-333, poprzez system e-Rejestracji, Internetowe Konto Pacjenta lub w punkcie szczepień.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum