×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

MZ: jeśli EMA wyda rekomendacje, umożliwimy przyjęcie kolejnej dawki szczepionki adaptowanej do wersji omikron

Autor: oprac. JPP • Źródło: PAP09 marca 2023 05:04

Realizacja szczepień przeciwko COVID-19 w Polsce oparta jest o zalecenia Europejskiej Agencji Leków i Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób. Jeśli będzie taka rekomendacja, umożliwimy przyjęcie kolejnej dawki szczepionki - poinformowało PAP Ministerstwo Zdrowia.

MZ: jeśli EMA wyda rekomendacje, umożliwimy przyjęcie kolejnej dawki szczepionki adaptowanej do wersji omikron
MZ: jeśli EMA wyda rekomendacje, umożliwimy przyjęcie kolejnej dawki szczepionki adaptowanej do wersji omikron Fot. Shutterstock

 

MZ ws. kolejnej dawki szczepionki adaptowanej do wersji omikron

"Instytucje te nie wydały jeszcze zalecenia do przyjęcia kolejnej dawki szczepionki adaptowanej do wersji OMICRON przez osoby cierpiące na choroby przewlekłe, osoby powyżej 65. roku życia oraz kobiety w ciąży. W przypadku wydania takiej rekomendacji, podejmiemy działania umożliwiające przyjęcie kolejnej dawki szczepionki" - wskazał resort.

W środę w Poznaniu minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział, że decyzja, co z piątą dawką szczepionki przeciw COVID-19, będzie podjęta prawdopodobnie "w perspektywie najbliższych dwóch tygodni". Poinformował, że trwa analiza sposobów działania w innych krajach.

Od 27 grudnia 2020 r., gdy rozpoczęły się w naszym kraju szczepienia przeciw COVID-19, podano 57 920 671 szczepionek. Dzienna liczba szczepień to 1082.Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum