×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
  • PARTNER SERWISUpartner serwisu

MZ do dyrektorów. "Przedstawimy jasną interpretację przepisów ws. szczepienia medyków"

Autorzy: PAP; oprac. KK • Źródło: Rynek ZdrowiaOpublikowano: 18 lutego 2022 12:45Zaktualizowano: 18 lutego 2022 13:43

Rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował, że w poniedziałek - 21 lutego - na stronie MZ pojawi się jasna interpretacja przepisów, jak postępować z niezaszczepionym personelem.

MZ do dyrektorów. "Przedstawimy jasną interpretację przepisów ws. szczepienia medyków"
  • Rzecznik MZ pytany był 18 lutego o wątpliwości dyrektorów szpitali odnośnie tego, jak od początku marca mają traktować niezaszczepiony personel.
  • Od 1 marca br. ma wejść w życie obowiązek szczepień medyków i obowiązkowe przedstawianie certyfikatów szczepień przez studentów akademii medycznych, a także niemedycznych pracowników ochrony zdrowia.
  • Andrusiewicz poinformował, że w poniedziałek - 21 lutego - na stronie MZ pojawi się jasna interpretacja Ministerstwa w tej sprawie.

21 lutego ministerstwo zdrowia przedstawi interpretację przepisów ws. szczepienia medyków

- Choć nie rozumiem, przyznam, dyrektorów, kierowników placówek medycznych, którzy mają już do czynienia z drugim obowiązkowym szczepieniem, chociażby po szczepieniu na żółtaczkę i przy szczepieniu na żółtaczkę wiedzą, jak postępować z pracownikami, którzy nie są zaszczepieni. Otóż, ci pracownicy są niedopuszczani do opieki nad pacjentem - zaznaczył.

Wyraził nadzieję, że dyrekcje placówek zachowają się "podobnie".

- Lekarze, zespół medyczny, który pracuje na przykład na OIOM-ach czy w hospicjach, po prostu do tych pacjentów z racji bezpieczeństwa nie będzie dopuszczany. Ale to jest sytuacja tożsama z tą, która występuje w przypadku żółtaczki. Tu nikt nie ma wątpliwości - podkreślił.

Andrusiewicz pytany był również, czy będzie rekomendacja, by testować uczniów powracających do szkół, odparł, że "nie ma zalecenia testowania przed powrotem do szkół".

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum