• PARTNER SERWISUpartner serwisu

MON: nowy kalendarz szczepień dla żołnierzy

Autor: Dziennik Ustaw/Rynek Zdrowia • • 13 lutego 2014 12:39

Minister obrony narodowej wydał nowe rozporządzenie w sprawie programu szczepień ochronnych dla żołnierzy zawodowych oraz sposobu rejestracji przeprowadzanych szczepień ochronnych (Dz. U. Poz. 198). Wejdzie ono w życie 27 lutego br.

Nowe rozporządzenie dopuszcza w ramach realizacji programu szczepień ochronnych dla żołnierzy zawodowych stosowanie szczepionek poliwalentnych i skojarzonych. Do kalendarza szczepień dodano takie szczepienia jak m. in. szczepionka skojarzona poliwalentna, inaktywowana przeciwko błonicy-tężcowi i poliomyelitis (dTPolio).

Dodatkowo rozporządzenie określa sposób dokumentacji realizacji szczepień przez świadczeniodawcę. Zgodnie z nim świadczeniodawca wykonanie szczepienia odnotowuje w dokumentacji medycznej prowadzonej w punkcie szczepień oraz w Międzynarodowej Książeczce Szczepień.

Ponadto świadczeniodawca wykonujący szczepienia ochronne żołnierzy zawodowych ma obowiązek przekazać do jednostki organizacyjnej wojskowej służby zdrowia wyznaczonej przez szefa jednostki organizacyjnej właściwej do spraw zdrowia podległej Ministrowi Obrony Narodowej, w terminie siedmiu dni od dnia wykonania szcepienia, dane wskazane rozporządzeniem. W odniesieniu do Służby Wywiadu Wojskowego i Służby Kontrwywiadu Wojskowego nie przekazuje się danych personalnych.

Więcej: dziennikustaw.gov.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum