• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Lublin. Blisko 40 proc. mieszkańców zaszczepionych. Ratusz zapowiada akcję szczepienia bezdomnych

Autor: oprac. JKB • Źródło: PAP01 lipca 2021 13:00

W Lublinie już 40 proc. mieszkańców może pochwalić się pełnym zaszczepieniem przeciwko COVID-19. Lubelski ratusz zapowiada akcję szczepienia bezdomnych.

W Lublinie zaszczepionych jest przeszło 40 proc. mieszkańców. Fot. Shutterstock
  • Zgodnie z danymi przekazanymi przez Urząd Miasta w Lublinie 136 tys. mieszkańców jest już w pełni zaszczepionych
  • Największy odsetek wśród zaszczepionych stanowią osoby w wieku 40-59 lat
  • Lubelski ratusz planuje także przeprowadzić akcję szczepień osób bezdomnych

Zaszczepieni mieszkańcy Lublina

Urząd Miasta w Lublinie poinformował w komunikacie, że liczba zaszczepionych jedną dawką mieszkańców wynosi obecnie ponad 164 tys. osób. Natomiast w pełni zaszczepionych jest 136 tys. lublinian.

- To oznacza, że w pełni zaszczepionych jest 40 proc. mieszkańców. Najwięcej w przedziale wiekowym 40-59 lat - ponad 50 tysięcy - zaznaczyła Monika Głazik z biura prasowego ratusza.

Z rządowego raportu szczepień opublikowanego w czwartek wynika, że do tej pory w stolicy województwa lubelskiego wykonanych zostało 373 tys. szczepień, z czego w pełni zaszczepionych jest już 165 tys. osób. W ciągu najbliższych siedmiu dni w Lublinie wolnych jest jeszcze ponad 6 tys. terminów na szczepienie przeciw COVID-19.

Szczepienie osób bezdomnych w Lublinie

Ratusz przekazał, że w dniach 13-14 lipca zostanie zorganizowana akcja szczepień dla osób borykających się z problemem bezdomności. Punkt szczepień zlokalizowany będzie przy ul. Zielonej 3, w siedzibie Bractwa Miłosierdzia im Św. Brata Alberta w godz. 9-13. Szczepieni otrzymają jednodawkowe preparaty firmy Johnson&Johnson.

Cytowana w komunikacie zastępca prezydenta Lublina ds. społecznych Monika Lipińska zaznaczyła, że w kontekście uzyskania odporności populacyjnej i zabezpieczenia przed kolejną falą epidemii, nie można zapominać o najbardziej potrzebujących i narażonych na zachorowania.

- Punkt szczepień dla chętnych osób bezdomnych zostanie zlokalizowany w samym centrum miasta. Mamy więc duże szanse na zaszczepienie większej liczby osób. Akcja w szczególności skierowana jest do bezdomnych, ale każda osoba chętna będzie mogła skorzystać w tych dniach z możliwości zaszczepienia się - dodała Lipińska.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum