• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Lubelskie: bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom

Autor: KLX/Rynek Zdrowia • • 31 października 2013 10:47

Gmina Łęczna (Lubelskie) realizuje program bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokomom. Akcja obejmuje dzieci urodzone w 2010 roku i zameldowane na terenie gminy.

Lubelskie: bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom

Jest to dla rodziców jedyna szansa, aby bezpłatnie ochronić swoje dzieci przed bakteriami, które wywołują takie choroby jak zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowo- rdzeniowych czy sepsa.

W Polsce szczepienia przeciwko pneumokokom są zalecane przez ekspertów, ale z powodów budżetowych nie refundowane przez Państwo. Co oznacza, że rodzice sami muszą ponieść koszt szczepionki. Nie jest to tania inwestycja. Jedna dawka to koszt ok 300 zł.

Eksperci podkreślają, że szczepienie to jest szczególnie ważne w okresie wmożonych zachorowań na grypę. Jak wykazano w badaniach, wirus grypy obniża odporność dzieci i często toruje drogę do infekcji pneumokokowych. Najskuteczniejszą metodą zapobiegania pneumokokowym powikłaniom pogrypowym są właśnie szczepienia.

Zapisy są przyjmowane w punkcie rejestracyjnym w przychodni "Lek-Med - 2". Liczba szczepionek jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum