• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Loteria szczepionkowa. Szczegóły rząd przedstawi już we wtorek

Autor: WOK • Źródło: Rynek Zdrowia21 czerwca 2021 18:15

Loteria promująca szczepienia przeciwko COVID-19 ruszy 1 lipca. Na finalistów czekają dwie nagrody po 1 mln zł. Szczegóły tej akcji poznamy już jutro, 22 czerwca.

W loterii promującej szczepenia przeciwko COVID-19 można wygrać spore kwoty, samochody i inne nagrody; FOT. PTWP
  • 1 lipca ruszy loteria Narodowego Programu Szczepień
  • Przewidziano atrakcyjne nagrody pieniężne, m.in. w finale do wygrania będą dwie nagrody w wysokości 1 mln zł - oraz samochody hybrydowe
  • Na promocję szczepień przeciwko COVID-19 rząd przeznaczy w sumie 140 mln zł

Jak informował 25 maja br. szef KPRM Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. szczepień przeciwko COVID-19, na ich promocję rząd przeznaczy w sumie 140 mln zł.

Nie tylko loteria

Jak już informowaliśmy od 1 lipca przyjęcie drugiej dawki szczepionki będzie możliwie w dowolnym punkcie, co - jak podkreślił Dworczyk - jest szczególnie istotne w okresie wakacji;

Polsat News ustalił, że na wtorkowej (22 czerwca) konferencji prasowej zostaną podane szczegóły zasad systemu szczepień, które będą obowiązywać od 1 lipca.

Przypomnijmy, że już 25 maja rząd zapowiadał, że przewidziane zostały, między innymi finansowe bonusy dla gmin, które osiągną najwyższe wskaźniki zaszczepień.

Czytaj więcej: Paszport covidowy. Jak go pobrać? Od kiedy i gdzie zadziała?

Na zaszczepionych czekają atrakcyjne nagrody

Kolejnym elementem promocji szczepień będzie loteria Narodowego Programu Szczepień, która rozpocznie się 1 lipca.

Oto, co można wygrać:

  • Przewidziano atrakcyjne nagrody pieniężne - w finale do wygrania będą dwie nagrody w wysokości 1 mln zł - oraz samochody hybrydowe
  • Co 2000 osoba przystępująca do loterii wygra 500 zł, a każdy uczestnik będzie miał 4 szanse na wygraną.
  • Co tydzień losowane będą dwie nagrody po 50 tys. zł plus hulajnogi elektryczne
  • Co miesiąc - losowanie dwóch nagród po 100 tys. i samochodów hybrydowych

W losowaniu będzie mógł wziąć udział każdy zaszczepiony. Loterię sfinansuje Totalizator Sportowy (będzie też odpowiadał za cały jej przebieg) wraz ze spółkami skarbu państwa.

Tak szczepią się Polacy

Według najnowszych danych resortu zdrowia w naszym kraju wykonano dotychczas prawie 26,5 mln mln szczepień przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych jest blisko 11,2 mln osób.

Minionej doby wykonano w Polsce 63 569 szczepień. Liczba dawek szczepionek dostarczonych do punktów to 27 044 560. Stan magazynu (zabezpieczenie drugich dawek) 596 060. Zamówienia w trakcie realizacji: 2 021 400.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum