Porozumienie Zielonogórskie/Rynek Zdrowia | 21-12-2020 14:03

Lekarze z PZ zachęcają medyków do szczepień. "Obawy spowodowane brakiem wiedzy"

Zdajemy sobie sprawę, jako zarząd Federacji, z obaw i rozterek personelu naszych placówek spowodowanych brakiem wiedzy na temat wprowadzanych szczepionek przeciwko Covid-19 i miernym informowaniem o nich społeczeństwa i medyków. Tym większa rola liderów środowiska, by budować zaufanie i wziąć pełny udział w akcji szczepień - apeluje Federacja Porozumienie Zielonogórskie.

FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

Jak przypomina FPZ, do 28 grudnia br. przesunięto termin składania list personelu medycznego wyrażającego zgodę na zaszczepienie się przeciwko COVID-19.

"Zarząd Porozumienia Zielonogórskiego uznaje za niezwykle ważną mobilizację nas wszystkich, zrzeszonych w organizacji, do jak najliczniejszego udziału w tej akcji. (...) Nie ma co czekać, spoglądać jak inni postąpią. Teraz jest nasz czas, to my mamy dać przykład. Wszyscy tęsknimy za normalnością, za powrotem do normalnej nie limitowanej pandemicznymi ograniczeniami pracy. To umożliwi nam szczepionka" - czytamy w apelu opublikowanym na stronie Porozumienia.

Zdaniem FPZ, przy nadmiarze fake newsów na temat szczepień pojawiających się w mediach tradycyjnych i social mediach, to lekarze powinni przekonywać pacjentów, że szczepienia to "jedyna droga powrotu do normalności i zdrowego szczęśliwego życia".

"Najlepszym wyrazem wparcia dla tego apelu będzie pełny udział was i waszego personelu w tym przedsięwzięciu i osobiste zaszczepienie się"- zachęca Porozumienie.

Więcej: federacjapz.pl