• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Lekarze dentyści też dali dobry przykład - zaszczepili się

www.infodent24.pl Autor: PTWP - Infodent24.pl • Źródło: Infodent24.pl/Rynek Zdrowia   • 10 grudnia 2016 12:49

Lekarze dentyści pracując w torze oddechowym pacjentów, w zasadzie bez przerwy mają kontakt ze śliną osoby siedzącej na fotelu dentystycznym. Nie ma chyba lepszego powodu, usprawiedliwiającego poddanie się szczepieniom ochronnym - przekonuje wiceprezes NRL, Leszek Dudziński.

Lekarze dentyści też dali dobry przykład - zaszczepili się
Leszek Dudziński, wiceprezes NRL i przewodniczący Komisji Stomatologicznej NRL też poddał się szczepieniu. Fot. NIL

Co można zrobić pożytecznego w trakcie Ogólnopolskiego Dnia Szczepień (9 grudnia)? - Zaszczepić się: dla siebie, dla innych, dla nas - przekonuje w rozmowie z infoDENT24.pl Leszek Dudziński, wiceprezes NRL i przewodniczący Komisji Stomatologicznej NRL.

Któż inny powinien dawać w tej mierze dobry przykład, jak nie lekarze i lekarze dentyści? Takim wzorem stała się grupa kilkudziesięciu lekarzy i dokładnie dziewięciu lekarzy dentystów. Wśród zaszczepionych znalazł się Leszek Dudziński, wiceprezes NRL i przewodniczący Komisji Stomatologicznej NRL. W rozmowie z infoDENT24.pl powiedział on, że za słowem, szczególnie tym inspirującym, zawsze powinny iść czyny, stąd podjęta inicjatywa na forum NRL.

- Faktem jest, że lekarze i lekarze dentyści są stroną aktywnie promującą działania profilaktyczne, prewencyjne wśród pacjentów, uczestniczą oni w wielu akcjach zapobiegawczych, a jednak zdarza się, że sami zapominają o formie wykonywanego przez siebie zawodu - powiedział Leszek Dudziński.

- To oczywiste, że lekarze - jak nikt inny - narażeni są na kontakt z chorobotwórczymi bakteriami. Lekarze dentyści pracując w torze oddechowym pacjentów, w zasadzie bez przerwy mają kontakt ze śliną osoby siedzącej na fotelu dentystycznym. Nie ma chyba lepszego powodu, usprawiedliwiającego poddanie się szczepieniom ochronnym - przekonywał wiceprezes NRL.

Wcześniej, 4 listopada 2016 r. NRL wystosowała do lekarzy i lekarzy dentystów apel o podejmowanie działań proszczepiennych, w tym o stosowanie się do kalendarza zalecanych szczepień, który jest opublikowany w dzienniku urzędowym ministra zdrowia.

Więcej: Portal Infodent24.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum