• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Lekarz ogłosił, że nie będzie leczył niezaszczepionych. "Żadnych teorii spiskowych, żadnych wymówek"

Autor: oprac. KM • Źródło: al.com, NBC News, Rynek Zdrowia25 sierpnia 2021 09:00

Lekarz ze stanu Alabama ogłosił, że nie będzie leczył pacjentów, którzy nie zaszczepili się przeciw COVID-19.  - Chcesz, abym dalej był twoim lekarzem? Zaszczep się - zapowiedział.

Protest przeciwników obostrzeń w USA / Shutterstock.com
  • Lekarz z Alabamy zajął odważne stanowisko, jeżeli chodzi o zaszczepienie jak największej liczby osób przeciwko COVID-19
  • Stwierdził, że nie będzie leczył niezaszczepionych pacjentów
  • Dodał, że wystarczy, że pacjenci zaszczepią się, a dalej będzie ich leczył - a jeśli nie, przekieruje pacjentów do innych lekarzy

Dr Jason Valentine, lekarz w Mobile’s Diagnostic and Medical Clinic Infirmary Health, zamieścił na swoim profilu na Facebooku zdjęcie przedstawiające go stojącego obok tablicy z napisem „od 1 października 2021 r. dr Valentine nie będzie już przyjmował pacjentów, którzy są nie zaszczepieni przeciwko COVID-19.”

Lekarz ogłosił, że nie będzie leczył niezaszczepionych

Od czasu opublikowania tej informacji Valentine napisał, że trzech nieszczepionych pacjentów zapytało, gdzie mogą otrzymać szczepionkę.

„Żadnych teorii spiskowych, żadnych wymówek. Bo do czego to doprowadzi?” – dodał.

Valentine udzielił dosadnej odpowiedzi tym, którzy pytali go o jego decyzję.

- Gdy zostałem zapytany o powody mojej decyzji, odpowiedziałem, że COVID to marny sposób na śmierć i nie mogę patrzeć, jak ludzie umierają w ten sposób - pisał lekarz.

Valentine powiedział, że jest obecnie w trakcie wysyłania pacjentom listu w sprawie swojej decyzji. Umieścił jego kopię w internecie.

Nie mogę patrzeć na to, jak ludzie umierają

„Nie istnieją jeszcze żadne cudowne metody leczenia tej ciężkiej choroby, ale mamy świetną profilaktykę dzięki szczepionkom. Niestety, wiele osób odmówiło przyjęcia szczepionki, a niektóre z nich ciężko chorują lub umierają. Nie mogę zmuszać nikogo do przyjęcia szczepionki i nie będę tego robił, ale nie mogę też dalej patrzeć, jak moi pacjenci cierpią i umierają z powodu choroby, której można uniknąć” - pisał lekarz.

„Dlatego od 1 października 2021 r. nie będę już przyjmować pacjentów, którzy nie zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19. Jeśli chcesz, abym nadal był twoim lekarzem, wystarczy mi dokumentacja twojego szczepienia. Jeśli chcesz wybrać innego lekarza, z przyjemnością przekieruję cię do niego” - dodał.

NBC News, które podało informację w internecie, nie było w stanie zweryfikować autentyczności postu lekarza, ponieważ zmienione zostały jego ustawienia prywatności. Ani Valentine, ani przedstawiciele kliniki, w której pracuje, nie udzielili stacji komentarza w sprawie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum