×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kuczmierowski: to dobry tydzień pod względem transportów szczepionek przeciwko COVID-19

Autor: PAP • Źródło: PAP/Rynek Zdrowia01 czerwca 2021 18:46

Prezes RARS powiedział, że jest to dobry tydzień pod względem dostaw szczepionek, bo do Polski trafiły zarówno zwiększone, jak i zaległe transporty.

Kuczmierowski: to dobry tydzień pod względem transportów szczepionek przeciwko COVID-19
Do Polski trafiły zarówno zwiększone, jak i zaległe dostawy szczepionek. Fot. RARS

W poniedziałek dotarło do Polski 2,4 mln szczepionek firmy Pfizer, we wtorek – 868 tys. dawek preparatu AstryZeneki i 238 tys. szczepionek Johnson & Johnson.

W tym tygodniu trafi też ok. 250 tys. dawek szczepionek Moderny – przekazał prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski.

Prezes RARS Michał Kuczmierowski powiedział, że jest to dobry tydzień pod względem transportów szczepionek przeciwko COVID-19, bo do Polski trafiły zarówno zwiększone, jak i zaległe dostawy.

- Wczoraj dotarło do Polski 2,4 mln szczepionek firmy Pfizer, we wtorek - 868 tys. dawek preparatu AstryZeneki i 238 tys. szczepionek Johnson & Johnson. Pod koniec tego tygodnia trafi też ok. 250 tys. dawek szczepionek Moderny - wyliczył Kuczmierowski.

Według niego rekordowa była w poniedziałek liczba 2,3 mln wysłanych szczepionek Pfizera z magazynów RARS do punktów szczepień.

- Nadal jest duży popyt na szczepionki z punktów szczepień. Ciągle jest większe zapotrzebowane niż możliwości ich dystrybucji, ale też cieszy, że dzięki zwiększonym dostawom do Polski udało się w dużym stopniu odpowiedzieć na zapotrzebowanie - dodał Kuczmierowski.

Podkreślił, że również jest zainteresowanie przyspieszeniem podania drugiej dawki.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum