• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Ksiądz publicznie kpi ze szczepień na COVID-19. "To był koszmar"

Autor: JPP • Źródło: Rynek Zdrowia28 sierpnia 2021 15:40

Ksiądz-pustelnik znany z kontrowersyjnych wypowiedzi w tzw. pustelni w miejscowości Czatachowa kpi ze szczepień na COVID-19. W trakcie spotkania z wiernymi, które trafiło do mediów społecznościowych, duchowny opowiada o swoim... koszmarze. - Wychodzę z kościoła, jest punkt szczepień, podkasuje rękaw i w pielęgniarka przychodzi i mnie szczepi. To był koszmar – mówił.

Szczepienia na COVID-19. W Polsce nie brakuje sceptyków Fot. Shutterstock

Ksiądz publicznie kpił ze szczepień na COVID-19. "To był koszmar"

Ksiądz-pustelnik znany z kontrowersyjnych wypowiedzi głoszonych w tzw. pustelni w miejscowości Czatachowa (pod Częstochową) kpi ze szczepień na COVID-19. Na nagraniu ze spotkania z wiernymi, które trafiło do mediów społecznościowych, duchowny opowiada słuchaczom o swoim – jak to nazwał - koszmarze.

- Śniło mi się, że jest piękne spotkanie modlitewne w Czatachowie.(…) Nagle widzę w tym śnie, że ja wychodzę z kościoła, jest punkt szczepień, podkasuję rękaw i w pielęgniarka przychodzi i mnie szczepi. To był koszmar – mówi na nagraniu.

Na hasło punkt szczepień i szczepienia zebrani – co słychać na nagraniu – reagują śmiechem. Ksiądz też jest wyraźnie rozbawiony, a na koniec dodaje:

- Po tym śnie się budzę i sprawdzam, czy nie mam na ramieniu jakiegoś znaku ze szczepienia. W razie czego, jakby ktoś pytał, to ja byłem szczepiony, co prawda w śnie, ale…

Ksiądz zasłynął wśród antyszczepionkowców oraz koronasceptyków. Kuria się odcięła

Dodajmy, że duchowny zasłynął swoimi wypowiedziami już na początku pandemii koronawirusa. Publicznie zachęcał do zdejmowania maseczek i przekonywał o ich szkodliwości, twierdził, że pandemia to „ściema”, a pustelnia w Czatachowie, w której działał, stała się w pewnym momencie oazą antyszczepionkowców oraz koronasceptyków.

Co istotne od działań i wypowiedzi księdza odcięła się już w ubiegłym roku archidiecezja częstochowska, która na różne sposoby próbowała dyscyplinować duchownego, jak widać bez skutku

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum