• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Kryjówka antyszczepionkowców w klasztorze. Lekarz doniósł na zakonnicę

Autor: oprac. MP • Źródło: PAP02 września 2021 16:00

Siostra włoskiego lekarza - przełożona klasztoru koło Vicenzy - była przeciwna szczepieniom przeciw Covid-19. Po donosie brata do diecezji w Padwie zmieniła zdanie.

Włoski lekarz doniósł na siostrę, przeciwniczkę szczepień przeciw Covid-19. Fot. Shutterstock
  • Emerytowany włoski lekarz zawiadomił diecezję o "kryjówce antyszczepionkowców" w jednym z klasztorów w okolicach Vicenzy
  • Siostry zakonne są przeciwne szczepieniom przeciw Covid-19 i nie przyjęły dawki szczepionek
  • Przełożoną klasztoru jest siostra lekarza, który zgłosił sprawę. Zakonnica zmieniła zdanie na temat szczepionek i zadeklarowała, że we wrześniu się zaszczepi

"Kryjówka antyszczepionkowców" we włoskim klasztorze. Lekarz doniósł na swoją siostrę

Lekarz z północy Włoch zawiadomił miejscową diecezję o tym, że w klasztorze koło Vicenzy mieszkają zakonnice, które nie zaszczepiły się przeciw Covid-19 i są przeciwne temu szczepieniu.

- Macie tam kryjówkę antyszczepionkowców - ostrzegł.

O zdarzeniu poinformowała lokalna prasa w regionie Wenecja Euganejska dodając, że przełożoną klasztoru jest siostra 72-letniego emerytowanego lekarza, który złożył skargę.

77-letnia zakonnica jest zdecydowaną przeciwniczką szczepionek przeciw Covid-19, a jej brat to ich zadeklarowany zwolennik, który pracuje jako wolontariusz w punkcie szczepień. Ich spór nie pozostał jednak w rodzinie, ale trafił do diecezji w Padwie - wyjaśnił dziennik "Il Gazzettino".

Lekarz wiedząc o tym, że także pięć innych zakonnic z klasztoru w miejscowości Montegalda nie zaszczepiło się, zawiadomił o tym ordynariusza miejscowej diecezji.

W przytoczonym przez dziennik liście napisał: "Mimo apeli o to, by się zaszczepić, kierowanych przez papieża, biskupów i prezydenta (Włoch) Sergio Mattarellę macie kryjówkę antyszczepionkowców, która posługuje się zdjęciami i hasłami na granicy śmieszności".

Siostra włoskiego lekarza była przeciwna szczepieniom. Po donosie brata zmieniła zdanie

Wyjaśnił następnie: "To klasztor w Montegalda z matką przełożoną, która z telefonu komórkowego czerpie codzienną i głupią propagandę antyszczepionkowców". "Szczytem zaś jest to, że jest to moja siostra" - dodał.

Diecezja w odpowiedzi na ten list przypomniała jego nadawcy, że miejscowy biskup oraz inni duchowni wiele razy apelowali o odpowiedzialną postawę wobec siebie i innych oraz zaszczepienie się przeciw Covid-19.

Apele Kościoła są wyłącznie kierowane do "poczucia odpowiedzialności każdej osoby" - dodał ksiądz Daniele Longato z biura prasowego diecezji w Padwie.

Jak podał lokalny dziennik, wydaje się, że zakonnica zaczyna zmieniać zdanie i zadeklarowała, że zaszczepi się we wrześniu.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum