×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kraska o obowiązkowych szczepieniach od 1 marca. "Myślę, że wszyscy medycy będą zaszczepieni"

Autor: JKB • Źródło: Sygnały Dnia, Rynek Zdrowia23 lutego 2022 07:52

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska wyjaśnił w wywiadzie dla "Sygnałów Dnia", że koronawirus nie zniknie na dobre. - W tej chwili trudno przewidzieć, jaka sytuacja będzie na jesieni - dodał.

Kraska o obowiązkowych szczepieniach od 1 marca. "Myślę, że wszyscy medycy będą zaszczepieni"
Minister Kraska opowiedział o najnowszej sytuacji w kraju. Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
  • Waldemar Kraska w wywiadzie dla "Sygnałów Dnia" podkreślił, że obowiązek szczepień medyków do 1 marca zostanie spełniony
  • - Myślę, że 1 marca wszyscy medycy w Polsce będą zaszczepieni. Jest to ważne nie tylko dla pracowników ochrony zdrowia, ale także dla pacjentów - powiedział
  • Zdaniem wiceszefa resortu zdrowia trudno przedstawiać scenariusze dotyczące następnych miesięcy. - W tej chwili trudno przewidzieć, jaka sytuacja będzie na jesieni - dodał

Obowiązkowe szczepienia medyków

Gościem w "Sygnałach Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia był wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. W pierwszej kolejności odniósł się do obowiązkowych szczepień dla medyków. Jego zdaniem obowiązek zostanie spełniony.

- Wydaliśmy rozporządzenie ministra zdrowia i jest to wdrażane, że do 1 marca medycy powinni być zaszczepieni. Mnie jako lekarza dziwi, że medycy, szczególnie ci pracujący w szpitalach, sceptycznie podchodzą do szczepień. To jest naukowo udowodnione i naprawdę skuteczne - podkreślił.

Wiceminister Kraska jest pełen nadziei, że pracownicy ochrony zdrowia solidarnie się zaszczepią przeciwko COVID-19.

- Myślę, że wiele osób już się o tym przekonało. Myślę, że 1 marca wszyscy medycy w Polsce będą zaszczepieni. Jest to ważne nie tylko dla pracowników ochrony zdrowia, ale także dla pacjentów. Wzajemne zaufania w ochronie zdrowia jest szczególnie ważne - dodał.

Koniec pandemii? Scenariusz na jesień i ewentualna czwarta dawka

Zdaniem wiceszefa resortu zdrowia sytuacja na jesieni jest trudna do przewidzenia. W obecnej sytuacji trudno ferować wyroki i prezentować scenariusze, ale wiceminister Kraska jest pozytywnie nastawiony.

- W tej chwili trudno przewidzieć, jaka sytuacja będzie na jesieni. Koronawirus na pewno nie zniknie z naszej przestrzeni, bo to będą nowe mutacje. Wielu ekspertów mówi, że nie będzie to pandemia, a będzie to wirus dający objawy podobne do grypy - wyjaśnił.

Z kolei dość sceptycznie odniósł się do sytuacji związanej z ewentualną kolejną dawką szczepionki, być może zbadaną pod kątem kolejnych wariantów.

- Czy będzie potrzeba szczepienia się nową szczepionką – być może tak, ale jeszcze jest za wcześnie, aby myśleć o jesieni, a teraz mamy przed sobą piękny czas. Myślę, że możemy trochę odetchnąć - powiedział na koniec.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum