Kraków: radny proponuje uzależnić 500+ od zaszczepienia dziecka

Autor: Radio Zet/Rynek Zdrowia • • 22 sierpnia 2017 09:23

Krakowski radny, Łukasz Wantuch napisał list do ministerstwa rodziny, w którym proponuje oryginalny pomysł na zapewnienie wypełniana obowiązku szczepień dzieci przez rodziców.

Kraków: radny proponuje uzależnić 500+ od zaszczepienia dziecka
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Radny uważa, że wykonanie szczepienia powinno być powiązane z wypłatą zasiłku 500+. Zdaniem Łukasza Wantucha rodzice dzieci, które nie przejdą obowiązkowych szczepień nie powinni mieć prawa do świadczenia 500+.

Radny podzielił się swoim pomysłem w liście do minister Elżbiety Rafalskiej z resortu rodziny, pracy i polityki społecznej. Jak przekonuje, tą drogą można rozwiązać narastający problem "nieszczepienia dzieci przez rodziców wprowadzanych w błąd fałszywymi informacjami medycznymi i prasowymi, w szczególności związkami między autyzmem a szczepionkami".

Według radnego wypłata 500+ mogłaby być uzależniona od dołączenia ksero książeczki zdrowia lub zaświadczenia od lekarza o odbyciu obowiązkowych, bezpłatnych szczepień. Dokument taki byłby składany raz w roku od 2018 roku wraz z innymi przy wniosku o wypłatę 500+ - proponuje radny.

Więcej: zdrowie.radiozet.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum