• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Kraków: po takich spotkaniach rośnie liczba uchylających się od obowiązkowych szczepień?

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 31 marca 2018 18:15

W Krakowie i powiecie z roku na rok rośnie liczba osób, które uchylają się od obowiązkowych szczepień. Dwa lata temu było ich 97,  a rok temu już blisko 300.

Fot. Shutterstock

Jak na łamach Dziennika Polskiego zauważa Adam Jędrzejczyk, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie, biorąc pod uwagę coraz większą popularność ruchów antyszczepionkowych, można przypuszczać, że tendencja ta będzie eskalować.

Jeżeli liczba niezaszczepionych dzieci będzie rosnąć, grozi to powrotem chorób, z którymi dotychczas z powodzeniem sobie radziliśmy, np. odry - alarmują lekarze. W 2017 r. w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie odnotowano dwa przypadki zachorowań na odrę. Zgłoszenia dotyczyły dziewczynki w wieku przedszkolnym i młodego mężczyzny.

Lekarze, podobnie jak sanepid, źródła problemu upatrują głównie w rosnącej popularności ruchów antyszczepionkowych. Przykładem może być spora frekwencja na spotkaniach z Hubertem Czerniakiem, który jest lekarzem chorób wewnętrznych. Podczas marcowej wizyty w Kielcach do około dwustu osób apelował, aby nie dały wymordować swoich dzieci. Przekonywał, że w szczepionkach są groźne substancje, używane do ''konserwowania trupów w krematoriach''.

Czerniak odwiedził także Kraków, gdzie do nieszczepienia dzieci namawiał we wrześniu 2017 r.  - podaje Dziennik.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum