Kraków: część pracowników szpitala sceptyczna wobec szczepień

Autor: lovekrakow.pl/Rynek Zdrowia • • 25 grudnia 2020 20:27

Zamiar zaszczepienia się przeciwko Covid-19 wyraziło 700 pracowników Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. - Pojawili się sceptycy wśród załogi szpitala? - zapytano dyrektor szpitala Jerzego Friedigera.

Kraków: część pracowników szpitala sceptyczna wobec szczepień
Jerzy Friediger. Fot. Szpital Specjalistyczny w Krakowie.

- Oczywiście, że są. Wynika to z tego, że najwięcej do powiedzenia w sprawie szczepień mają osoby niekompetentne. W przestrzeni publicznej szczepienia już dawno przestały być zjawiskiem medycznym, nie słyszymy żadnych merytorycznych dyskusji na ten temat, tylko nieuzasadnione doniesienia medialne i polityczne - odpowiedział dr Friediger.

Jego zdaniem „dopuszczenie do głosu ludzi, którzy chcą zrobić sobie na tym karierę polityczną lub jakąkolwiek inną, jest działaniem szkodliwym społecznie”. - Na ten temat powinny się wypowiadać osoby, które są w stanie kompetentnie zabierać głos - podkreślił. Zaznaczył, że sam nie czuje się kompetentny, aby rozmawiać na temat szczepionki jako preparatu, „ale nie mam wątpliwości, że szczepionka przed dopuszczeniem na rynek jest przebadana, zwłaszcza pod kątem bezpieczeństwa”.

Krakowski szpital im. Żeromskiego jest jednym z 30 na liście tzw. szpitali węzłowych w Małopolsce, w których przeprowadzono nabór do szczepień. W szpitalu będą dwa zespoły składające się z lekarza, pielęgniarki oraz osoby, która zajmie się stroną administracyjną. Według dyrektora zaszczepią one 180 osób tygodniowo. - Możliwe, że będziemy mogli zaszczepić nawet więcej - zaznaczył Friediger.

Czytaj: lovekrakow.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum