Kielce: straciła panowanie nad pojazdem w punkcie szczepień drive-thru

Autor: oprac. JJ • Źródło: PAP/Rynek Zdrowia12 maja 2021 18:10

28-letnia kobieta po przyjęciu szczepionki w kieleckim punkcie szczepień typu drive-thru straciła panowanie nad pojazdem. Samochód spadł ze skarpy.

Kielce: straciła panowanie nad pojazdem w punkcie szczepień drive-thru
28-letnia kobieta po przyjęciu szczepionki straciła panowanie nad pojazdem. Fot. Arch. PTWP
  • W punkcie szczepień typu drive-thru w Targach Kielce, po przyjęciu szczepionki kobieta kierująca samochodem nie pojechała na parking aby odczekać po szczepieniu 20 minut
  • Straciła panowanie nad pojazdem, staranowała barierki. Samochód uderzył w ścianę parkingu wielopoziomowego i spadł ze skarpy

Do wypadku doszło w punkcie szczepień typu drive-thru w Targach Kielce. To miejsce, w którym osoba ze skierowaniem może się zaszczepić przeciw COVID-19 bez wysiadania z samochodu. Kobieta kierująca pojazdem z podejrzeniem złamania ręki została odwieziona do szpitala.

Nie chciała zaczekać

Zgodnie z przepisami, kierowcy po przyjęciu szczepionki powinni przez co najmniej 20 minut odczekać na parkingu przed dalszą jazdą. 28-letnia kobieta kierująca hondą zamiast skręcić na parking pojechała prosto.

- Straciła panowanie nad pojazdem, staranowała barierki. Samochód uderzył w ścianę parkingu wielopoziomowego i spadł ze skarpy. Strażacy uwolnili kobietę z samochodu i przekazali załodze karetki pogotowia – przekazał Agencji sierż. szt. Maciej Ślusarczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Została zakwalifikowana

- Młoda kobieta, jak każdy przyjeżdżający do tego punktu, przeszła kwalifikacje. Nie było żadnych wątpliwości, że się kwalifikuje do szczepienia - powiedziała Anna Mazur-Kałuża, rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, placówki obsługującej punkt szczepień na terenie Targów Kielce.

28-latka została po tym zdarzeniu przewieziona na Szpitalny Oddział Ratunkowy WSZ gdzie została jej udzielona pomoc.

- W trakcie wywiadu lekarskiego przekazała informacje, z których wynika, że przyczyną tego zdarzenia mogły być inne dolegliwości. Ale o nich kobieta nie wspomniała przy kwalifikacji do szczepienia - podkreśliła Mazur-Kałuża

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum