• PARTNER SERWISUpartner serwisu

Kard. Nycz wsparł akcję szczepień przeciwko COVID-19. Są podziękowania od ministra zdrowia

Autor: oprac. IB • Źródło: PAP06 lipca 2021 19:10

Szef resortu zdrowia podziękował we wtorek na twitterze kardynałowi Kazimierzowi Nyczowi, metropolicie warszawskiemu, za wsparcie udzielone akcji szczepień.

Autorytet Kościoła mógłby bardzo pomóc w zachęceniu ludzi do szczepień - mówił minister zdrowia Fot. Shutterstock
  • W piątek w Lublinie Adam Niedzielski zwrócił uwagę, że spada zainteresowanie szczepieniami i jak określił "potrzebny jest nowy impuls". - Autorytet Kościoła mógłby bardzo w tym pomóc - ocenił
  • W poniedziałek metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz przesłał do wszystkich proboszczów archidiecezji warszawskiej list z prośbą, by zaapelowali do wiernych o szczepienie się
  • Hierarcha wskazał, że szczepienie jest wyrazem "odpowiedzialności za zdrowie społeczne w duchu piątego przykazania Bożego"

"Dziękuję za wsparcie akcji #SzczepimySię" - napisał na twitterze Adam Niedzielski.

W piątek w Lublinie Adam Niedzielski zwrócił uwagę, że spada zainteresowanie szczepieniami i jak określił "potrzebny jest nowy impuls".

Resort zdrowia liczy na autorytet Kościoła

 

- Autorytet Kościoła mógłby bardzo w tym pomóc - ocenił. Poinformował jednocześnie, że prowadzone są w tej kwestii rozmowy z przedstawicielami Kościoła, ale nie chciał zdradzać szczegółów.

W poniedziałek metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz przesłał do wszystkich proboszczów archidiecezji warszawskiej list z prośbą, by zaapelowali do wiernych o szczepienie się - poinformowało we wtorek biuro prasowe archidicezji.

Hierarcha wskazał, że szczepienie jest wyrazem "odpowiedzialności za zdrowie społeczne w duchu piątego przykazania Bożego".

"W związku z trwającą pandemią COVID-19 i brakiem skutecznego lekarstwa Kościół Warszawski apeluje o podejmowanie akcji szczepień dla dobra całej społeczności" - napisał kard. Nycz.

"Przykład troski o dobro bliźniego"

Poinformował, że "przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie, gdzie odbędzie się beatyfikacja Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, otwarto powszechnie dostępny punkt szczepień". "Niech to będzie przykład konkretnej troski o dobro bliźniego, przykład dla wszystkich w Archidiecezji Warszawskiej przed zbliżającą się beatyfikacją" - wskazał metropolita warszawski.

Kampania szczepień przeciwko Covid-19 w Stolicy Apostolskiej rozpoczęła się 13 stycznia. Wśród pierwszych osób znalazł się papież Franciszek i jego emerytowany poprzednik Benedykt XVI, o czym 14 stycznia poinformował dyrektor biura prasowego Watykanu Matteo Bruni.

W lutym papież zaapelował o zapewnienie sprawiedliwej dystrybucji szczepionek przeciw koronawirusowi, nie według kryteriów ekonomicznych, lecz przy uwzględnieniu potrzeb wszystkich. W kwestii zdrowia nie może rządzić "logika zysku" - zaznaczył.

Wielu polskich biskupów już się zaszczepiło.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum