Kalisz: na początku przeciwko COVID-19 chciało się zaszczepić 746 pracowników, teraz już ponad...

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 stycznia 2021 16:25

W kaliskim szpitalu do końca tygodnia zostanie zaszczepionych 900 pracowników - poinformował w poniedziałek (4 stycznia) rzecznik prasowy placówki Paweł Gawroński.

Kalisz: na początku przeciwko COVID-19 chciało się zaszczepić 746 pracowników, teraz już ponad...
Łącznie w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kaliszu pracuje 1500 osób. Fot. Szpital Kalisz

Do szpitala węzłowego w Kaliszu dostarczono w poniedziałek szczepionki przeciwko COVID-19. Mają one wystarczyć dla 900 pracowników placówki pod warunkiem - jak wyjaśnił Gawroński - że zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia z jednej fiolki zostanie zaszczepionych sześć osób. Podczas pierwszego etapu szczepionki przyjęło 75 pracowników.

Szczepienia mają potrwać do końca tygodnia.

Łącznie w szpitalu pracuje 1500 osób. W pierwszej fazie chciało się zaszczepić 764 pracowników. Obecnie - jak twierdzi Gawroński - jest ich 950, bo "ludzie odblokowują się, więc liczymy na to, że będziemy musieli zwiększyć zapotrzebowanie".

Spoza szpitala do szczepień zapisało się 1200 osób. Te mają ruszyć za tydzień w poniedziałek.

Pierwsze szczepienia przeciwko COVID-19 w 72 tzw. węzłowych szpitalach w Polsce zaczęły się w niedzielę 27 grudnia 2020 r.

Szczepienia objęły najpierw pracowników służby zdrowia, czyli pracowników medycznych i niemedycznych szpitali, stacji pogotowia ratunkowego, a także m.in. pracowników aptek, punktów zaopatrzenia w wyroby medyczne czy też pracowników uczelni medycznych i studentów kierunków medycznych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum