Już prawie 4,5 tys. osób zaszczepiono w szpitalach CSK MSWiA i Narodowym

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 07 stycznia 2021 18:20

4463 osób z tzw. "grupy zero", czyli pracowników służby zdrowia, zostało od 27 grudnia zaszczepionych w szpitalu CSK MSWiA oraz filii tego szpitala na PGE Narodowym - poinformowała w czwartek (7 stycznia) Iwona Sołtys, rzecznik Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA.

Już prawie 4,5 tys. osób zaszczepiono w szpitalach CSK MSWiA i Narodowym
W czwartek, piątek i sobotę zostanie zaszczepionych ok. 900 osób. Fot. PTWP

Wcześniej Iwona Sołtys przekazała PAP, że w tym tygodniu - w czwartek, piątek i sobotę - CSK MSWiA przeprowadzi akcję szczepień medyków w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym. Łącznie w ciągu tych trzech dni zaszczepionych zostanie ok. 900 osób.

- Zgodnie z planem, szczepienia będą odbywały się przez trzy dni, a każdego dnia szczepionych będzie po ok. 300 osób - wyjaśniła Sołtys.

Poinformowała także, że lista osób do zaszczepienia w tej turze została już zatwierdzona. Znaleźli się na niej zarówno niezaszczepieni dotąd medycy CSK MSWiA, jak również pracownicy służby zdrowia z innych placówek.

- Ich zgłoszenia do szczepienia napływały do CSK MSWiA od drugiej połowy grudnia - powiedziała rzeczniczka.

Zaznaczyła jednocześnie, że zgłoszenia medyków nadal napływają do CSK MSWiA, w związku z czym tego typu akcja nie będzie jednorazową.

- Za trzy tygodnie będziemy zapraszać tę samą grupę medyków na drugą turę szczepień, natomiast planujemy kolejne akcje szczepień tego typu, które będziemy realizować po następnych dostawach szczepionek - dodała.

27 grudnia rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciw COVID-19. W pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy służby zdrowia, pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych. Następnie szczepionkę otrzymają m.in. seniorzy, służby mundurowe, nauczyciele.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum