Jak wygląda rejestracja i kolejność szczepień wśród nauczycieli? KPRM przedstawia zasady

Autor: DK, gov.pl/Rynek Zdrowia • • 08 lutego 2021 16:27

Od 8 lutego rusza rejestracja, a od 12 lutego pierwsze szczepienia nauczycieli i pracowników żłobków. Wystarczy, że zgłosi się chęć zaszczepienia do dyrektora swojej szkoły lub placówki. Nie trzeba robić nic więcej - dyrektor zgłosi na szczepienie za pomocą specjalnego formularza.

Jak wygląda rejestracja i kolejność szczepień wśród nauczycieli? KPRM przedstawia zasady
Chęć szczepienia nauczyciele i pracownicy żłobków powinni zgłosić do dyrektora swojej szkoły lub placówki. Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Jak informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, również wśród nauczycieli obowiązuje kolejność szczepień.

W pierwszej grupie będą mogli zaszczepić się: nauczyciele wychowania przedszkolnego, pracownicy żłobków, klubów dziecięcych, placówek pieczy zastępczej oraz dziennych opiekunów (kadra pedagogiczna), osoby zatrudnione na stanowisku pomoc nauczyciela, osoby zatrudnione na stanowisku pomoc wychowawcy, nauczyciele klas I-III szkół podstawowych (w tym wychowawcy świetlic, nauczyciele bibliotekarze, specjaliści z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej), nauczyciele szkół i placówek specjalnych, nauczyciele i instruktorzy praktycznej nauki zawodu, pracownicy pedagogiczni poradni psychologiczno-pedagogicznych, kadra kierownicza pedagogiczna wymienionych szkół i placówek - czytamy w komunikacie.

Czytaj też: W pierwszy dzień rejestracji już 100 tys. nauczycieli zapisanych na szczepienie

Należy zgłosić chęć szczepienia do dyrektora swojej szkoły lub placówki. Nie trzeba wypełniać żadnych dodatkowych formularzy zgłoszeniowych, dzwonić na infolinię, czy wysyłać SMS. Dostaniemy informację, kiedy i gdzie trzeba przyjechać na szczepienie.

- Jeżeli nauczyciel jest zatrudniony w kilku szkołach lub placówkach, należy zgłosić chęć zaszczepienia się w jednej, wybranej przez siebie placówce - podała Kancelaria Premiera.

W dniu szczepienia zabrać ze sobą dowód osobisty i długopis, ponieważ pracownicy punktu szczepień poproszą o wypełnienie ankiety.

KPRM poinformowało, że do zgłoszenia pracowników szkoły na szczepienie przez dyrektorów niezbędny będzie System Informacji Oświatowej. Do poniedziałku, 8 lutego, w Strefie Pracownika znajdzie się formularz zgłaszania nauczycieli i pozostałych pracowników, którzy w pierwszej kolejności będą mogli zostać zaszczepieni. W systemie będzie także szczegółowa instrukcja wypełnienia formularza, przygotowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Formularz należy wypełnić do 10 lutego.

W komunikacie podano dokładną instrukcję dla dyrektorów szkół i placówek oświatowych.

Więcej informacji na stronie: gov.pl/szczepimysie

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum